הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הקצב של התקדמות בחיים ובטיפול

ד"ר אורן חסון(23.7.2017, 11:08)

Fa18יקרה,

נקלעת למקום לא טוב בחייך. בטיפול פסיכואנליטי אולי היית מקבלת תובנה שבגלל האופי החזק שלך חיפשת גבר חזק יותר, ומצאת או גבר אלים או גבר נרקסיסט. אולי זה נכון, ואולי זה לא נכון, כי כרגע זה פסיכולוגיה בחצי גרוש, אבל במבחן התוצאה, זה מה שקיבלת (ואני לוקח בחשבון שגם האיבחון כ"נרקסיסט" הוא כרגע פסיכולוגיה בחצי גרוש). לפי תאורך, האיש שלך הוא עם בעיות הורמונליות, שלא לדבר על קשיים בפוריות, אבל כזה אשר מתקשה מאד לקחת אחריות על חסרונותיו. ללכת לטיפולי פוריות איתך הוא להתעמת עם חסרונותיו, וזה קשה לו.

אמנם האמירה של הפסיכולוג כלפיו, על פי הציטוט שלך, היא אמירה בוטה, בודאי בוטה מדי בשבילו, אבל כך או כך, הוא התקשה להתמודד איתה, והחליט לברוח מההתמודדות הזו, כפי שאת אומרת שהוא עושה גם בדברים אחרים. אפשר היה לומר לו דברים אחרת, אני חושב, כנראה שצריך היה לעשות זאת בהרבה יותר עדינות ולכן גם בקצב הרבה יותר איטי - אבל אז היתה נווצרת השאלה היתה איך את מתמודדת בטיפול זוגי עם קצב איטי של שינויים. לפעמים צריך לתמרן בטיפול בין שני צדדים שדורשים קצב התקדמות שונה וזה לא קל, עוד לפני שמגיעים לדון בהשפעה של הגישה הטיפולית ושל האישיות של המטפל.

בעקבות מה שאת כותבת, נראה שייקח זמן רב לשכנע אותו להגיע לטיפול מחדש. אני חושב שכדאי שתלכי לטיפול בעצמך, ואצל מטפל שהוא מטפל זוגי, שיידע לנסות ולהכניס אותו אל הטיפול בדלת האחורית. ואם זה לא יצלח, אז לעזור לך לחפש את האושר שלך בקצב הנכון, קודם כל בתוך הזוגיות, ואם זה בלתי אפשרי - לעזור לך לשקול לעשות את זה בלעדיו. את צריכה לזכור שתמיד, בסופו של דבר, ההחלטה היא שלך, ומטפל לא אמור ללחוץ עליך להחליט כך או כך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com