הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

זוגיות ותקשורת לא בריאה

דנה(25.7.2017, 10:19)

שלום וברכה,

אני בת 35 נשואה כשמונה שנים +3 ילדים.

אני ובעלי אין בנינו תקשורת טובה. מצב יחסנו בשנה האחרונה : הוא ישנן הרבה בסלון, אין בנינו יחסי אישות אולי פעם בחודש. וגם את זה עושה בלחץ ואסביר מדוע בהמשך.

יכול להיות בנינו שבועיים טוב ואז פיצוץ. בעלי מגיב בצורה כוחנית ולוחמנית. יכול להתחיל להשוות אותי לאנשים במשפחה שלי "את כמו ההיא...." " יערסית" "מחכה שהילדים יגדלו ואז תתגרשי ממני" " אסור לדבר אליך או להביע דעה כי אם לא את מאיימת בגירושים" וזה על קצה המזלג כשהוא מתחיל להתעצבן. בעצם מתחיל להלחם בי ולהעליב אותי. אני יכולה להיגרר או פשוט לומר לו שלא אתן לו את זה ושלא אתן לו להתנהג ככה בטח לא ליד הילדים.

מה שלי קשה- לדוגמה שאומר שאם הוא מביע דעה אני "מאיימת בלהתגרש" מה שמציג אותי בצורה לא נכונה ושקרית. אני "מאיימת בלהתגרש אם אני חווה אלימות מילולית ועלבונות אז אני אומרת לא רוצה יותר את זה אני רוצה לתהגרש (מכיון שהאלימות המילולית באה פעם בחודש לפחות במשך השנה האחורנה)

ואז כשהיינו כביכול משלימים הייינו מתפקדים נחמד מאד כמשפחה אך כזוג ממש לא! כי אחרי כל המילים קשה לי לרצות אותו, לאהוב אותו, לרצות לשכב איתו, להעריך אותו. פוגע חזק ואז מרגישה שחיה בניוטרל -כמשפחתיות סבבה כזוגיות...תקשורת על הפנים.

קשה לי שהוא רואה אותי בשליליות כזו ואני גם מרגישה לא שווה בעיניו ,ומה איתו? כיף לו לחיות עם מישהי שהוא חושב עליה כך? !

מעצבן אותי שהוא מפרש את הדברים בצורה מעווותת. הגיוני שיגיד דעה או מילה ואיים בלהתגרש? הוא רומס אותי אז ברור שארצה. הוא רואה את זה כדעה.

שורה תחתונה ,אני תקועה והוא גורם לי כל הזמן להרגיש או יותר נכון אמירותיו הן כאלה: "את מחפשת לריב" "הנה הגיע שישי את מחפשת" " אם תרפי יהיה טוב" כאילו הכל אני והוא נכס! כמו אישה שנותנים לה סטירה ומשכנעים אותה שזה מאהבה.

כשאנחנו רבים בשנה האחרונה פעם בחודש זה שבוע ללא יחס אני הופכת לעצבות קשה מאד. אי אפשר לחיות ככה. אני מאד רוצה להתקדם בחיים. אני אישה נאה בעלת תואר ראשון ועכשיו מתחילה שני. רוצה בית, אוטו חדש ואיתו מפחדת לעשות צעדים . מציינת שבמריבות מאיים עליי לא לגעת באוטו כי הוא הגיע איתו לקשר .

מה שחצו בעיניי!

עזרה