הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מריבות, פגיעות והתרחקות

ד"ר אורן חסון(26.7.2017, 15:59)

דנה יקרה,

למרות שכתבת לא מעט, אני קצת מתקשה הפעם להבין את הדינמיקה שביניכם. אני רק יכול להבין ממכתבך שהיא קשה, פוגעת, וכנראה שניכם פגיעים מאד ואולי גם נמצאים במאבקי שליטה. קצת התקשיתי להבין גם מי מאיים בגרושים, כי נדמה לי שהבנתי שאת היא זו שמאיימת, הוא זה שמתקומם נגד זה, ואת אומרת על זה שהוא מציג אותך באופן לא נכון ושקרי. האם משום שאת לא באמת עושה זאת, או משום שאת לא מתכוונת לזה באמת? לא הבנתי.

אבל נדמה לי שהבנתי מתוך זה שהוא מאשים אותך, בגלל האיומים שלך בגרושים כאשר קשה לך, שאת לא רוצה את הנישואים האלה, וזה פוגע בך כי זה לא נכון. אבל אני מודה שלא הבנתי עד הסוף. כן הבנתי שהוא פוגע בך באופנים שונים ובאמירות בוטות, ושאת לא יכולה להתקרב אליו כי את פגועה. מה שקורה בערך פעם בחודש, ונמשך כשבוע.

אני ממליץ לך לקרוא מאמר רלוונטי שלי על האיום בגרושים "נשק יום הדין: לאיים שתלכי אם הוא לא ישתנה".

כך או כך, אתם זקוקים לעזרה מקצועית, כי התקשורת שלכם במצב של הידרדרות, שגם אם תימשך עוד שנה או חמש שנים, היא צוברת בתהליך הזה עוד טינה ועוד כעסים, ויהיה לכם קשה יותר ויותר, עד שלא תחזיקו מעמד - וכנראה עד שיהיה מאוחר מכדי לתקן. חשוב להסתייע, לעבוד על חוסר האמון ההדדי שלכם בכוונות הטובות וברצון לעשות טוב זה לזה, ולהפסיק את מאבקי הכוחות ואת הפגיעות ההדדיות (כן, גם איום בפרידה הוא פגיעה, גם אם לא מתכוונים לזה - לכן הפניתי אותך למאמר, וגם ריחוק פיזי הוא פגיעה גם אם הוא לא מתכוון להיות כזה). ואגב כך, אם הוא נפגע מאיום שלך בפגיעה, אז אולי הוא רואה משהו חיובי בקשר שלכם. במילים אחרות - יש על מה לעבוד, כפי שגם את יודעת. אל תזניחו את זה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com