הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קונפליקט בינו לבין המקצוע שלך

ד"ר אורן חסון(2.8.2017, 17:05)

מבולבלת יקרה,

אין ספק שיש כאן קינאה, ולא משנה באיזה שם קוראים לזה. קשה לו עם הקירבה שלך עם גברים אחרים, גם כשזה המקצוע שלך. זה קונפליקט בין צרכים, כשהצורך שלך הוא להמשיך במקצוע שלך וגם לשמור עליו, והצורך שלו הוא להתמודד עם הקושי שלו כשאת רוקדת עם גברים, בין אם דרך הנסיון לעצור אותך (שמרחיק אותך ממנו ואולי גם אותו ממך כשאת מתנגדת), ובין אם הנסיון להתמודד עם זה. בין שתי האפשרויות שלו, הוא בחר קודם כל בניסיון למנוע ממך לרקוד עם גברים. כי לו, זה קל יותר.

נגיד, כמו שאולי לך היה קשה אם הוא היה נעדר הרבה לצורך המקצוע שלו, כי הוא דורש נסיעות לחו"ל, או שהוא מדריך טיולים, או לחילופין, שהיה צלם דוגמניות, ומאד נלהב ואמביציוני לעבודה שלו ול... נגיד, היופי הנשי.

יש לכם קונפליקט שהוא לא פשוט לעיכול - בין המקצוע שלך לחשש שלו. האם בגלל זה אתם לא מתאימים? - יתכן. העובדה היא שהוא מתרחק ממך, ואחת הסיבות העקריות בהחלט יכולה להיות הנסיון לשמור על עצמו מפני קירבה רגשית ומעורבות רגשית עמוקות מדי, כדי שלא להיפגע. וזה אכן, אולי אומר גם שהוא מתקשה לסמוך על כך שהקשר הזה יימשך לאורך זמן. בבניית זוגיות, זה בהחלט בעיה. אם לא תצליחו לדבר את זה הרבה, ואם לא תצליחי להרגיע את החששות והחרדות שלו (כן, הקינאה), ואם הוא, בצד זה, לא יהיה מוכן לקבל ולהודות בפנייך שהוא חלש ופגיע (מה שכנראה נדרש ממנו כדי להתגבר על זה, מה שדורש המון פתיחות וחשיפה גם מצידך, וכמה שפחות לחץ), אז הקונפליקט יישאר שם, ואולי את היא זו שתצטרך להתפשר, אם באמת תהיי מוכנה לזה. זו דילמה קשה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com