הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

סוג של מלכוד להתמודד איתו

ד"ר אורן חסון(6.8.2017, 10:22)

נדב יקר,

יש תקופות כאלה, ויותר לנשים מאשר לגברים. הסיבות יכולות להיות רבות מאד, וחלקן הן סיבות נפשיות, של לחץ, של מצוקה, של דיכאון או של קשיים ביחסים, ולא תמיד היא עצמה תדע לשים את האצבע על זה. אבל לפעמים עצם הלחץ ל"ביצוע" מפריע גם הוא, בדיוק כפי שזה כך לגברים בעת טיפולי פוריות, למשל.

העובדה שהיחסים ביניכם השתפרו, היא טובה מאד. אבל זה גם אומר שהיו ביניכם קשיים קודם, שאולי אתה מקל בהשפעתם על מה שקורה עכשיו. הקושי שלך, וזה קושי ממשי, הוא ליצור אוירה חיובית ורומנטית, ואפילו עם קירבה מינית, אבל כזו שיש בה הרבה מאד סבלנות וללא ציפיה להתקדם עוד עד ל"השגת המטרה", אלא כזו שתהיה מיועדת ליצור ציפיה לקירבה גם מצידה, מבלי שאתה תבדוק בכל שלב אם היא "כבר בסדר" ו"מוכנה לשלב הבא". אם אתם לא רוצים ללכת לטיפול מקצועי בשלב הזה, עיקר הקושי הוא אצלך, ליצור את המתינות הזו ולהבין שגם התקדמות איטית היא התקדמות בדרך הנכונה, ואולי הדרך היחידה הנכונה, מבלי לקצר דרכים. יהיה לה הרבה יותר קל אם אתה תצליח להגיד לעצמך: המטרה שלי היא להגיע לסקס בעוד ארבעה או ששה חודשים, אבל אז זה יהיה נכון יותר כי האמון שלה בי, שאני אוהב אותה ומתחשב בה, יישאר.

האם תמיד זו הדרך הנכונה? - לא, אבל אם הרצון הטוב של שניכם קיים, אז כן. אם תתחיל לבדוק באגרסיביות או בציניות אם הרצון הטוב שלה קיים גם, החמצת את המטרה. זה סוג של מילכוד שלא קל לתמרן בו, ותלוי מאד ביכולות שלך להתמודד איתו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com