הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הנח לה, וחפש מזור אחר

ד"ר אורן חסון(6.8.2017, 10:29)

אייל יקר,

עצתי: הנח לה.

לא מגיע לה שתנדנד לה, ולא מגיע לה שתפריע לה. בסך הכל היית איתה חודש, שבו פעמיים הבעת פקפוק ביכולת שלך לאהוב אותה. היא נמצאת היום במקום שהוא טוב לה, והרבה יותר זמן מאשר הזמן שבו היתה אתך ולכן מרגישה שהיא יודעת היכן היא נמצאת בחייה, ואתך היה לה קשה לדעת. אין שום סיבה שתנסה לקלקל לה, שאינה סיבה אגואיסטית ואגוצנטרית. אם תפריע לה, הרי זה לא משום שאתה מחפש את טובתה - כי אתה לא יכול להעריך אם טוב לה או לא טוב לה - אלא כי אתה פגוע, וכי אתה חושב שהיא טובה לך, וכי אתה חושב שעשית טעות. ואם תפריע לה ותנסה לחזר או לקלקל לה, היא תראה אותך, ובצדק, כאחד שלא מתחשב בה וברצונות שלה, ותתרחק ממך יותר. זה מה שקרה עד עכשיו.

וקח בחשבון שיתכן מאד שלו היא היתה חוזרת אליך, המחשבות שהטרידו אותך קודם יתכן שהיו חוזרות אליך. כי יתכן שלמרות שאתה מרגיש שהפסדת (ומחקרים על נפש האדם מראים שפעמים רבות אנחנו מרגישים שהפסדנו משהו רק כי אנחנו לא יכולים להשיג אותו, ובעיקר כאשר היה לנו אותו קודם, ולא משום שאנחנו באמת צריכים אותו), היא באמת לא מתאימה לך כי לעולם לא תהיה שלם כשהיא בת הזוג שלך, וכשהיא רוצה אותך.

יש לך פצע פתוח. אני מבין את זה. אבל ככל שאתה נובר בו יותר, כך הוא נשאר כואב ופגוע יותר. הנח עליו תחבושת, גם אם יהיה בה יוד צורב, והמשך הלאה, כי כך נכון לך. השתמש במה שהיה כלקח ללמוד ממנו משהו עבור עצמך. לא כולן יתיחסו אליך רע, ולא כל מי שתתייחס אליך יפה תהיה גם מתאימה לך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com