הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כבר לא יודעת מה לעשות

אאא(17.8.2017, 19:09)

היי. אני לא בטוחה אם יש עצה שניתן לתת במקרה כזה. אבל אולי תהיה תובנה שתסייע.

כתבתי כאן כמה פעמים על הקשר שלי. בקצרה מאוד- אני בת 33, הוא בן 34, שנתיים יחד. הקשר התחיל עם הרבה מהמורות, כל הזמן היינו בסדר, ואז הוא היה "מתנתק" ממני לתקופה (שלפעמים הייתה שבועות) התבטא בריחוק וחוסר תקשורת. בנוסף ,התקשה להתחייב ולהתקדם בקשר. הייתי משתגעת. ניסיתי להבין, לדובב, לעבוד על עצמי במקביל. ופעם אחת, כעבור שנה, כבר סיימתי את הקשר. אחרי חודש החלטנו לחזור בעקבות הפצרות מצידו, עברנו לגור יחד, הקשר עבר קפיצה משמעותית ואנחנו גרים יחד כבר שנה. הנתקים המשיכו גם כשגרנו יחד וזה פשוט היה הורס לנו את הקשר והוא התקשה להפסיק את זה למרות שבאמת רצה. והכרחתי אותו שנלך לטיפול זוגי.

הטיפול עזר מאוד, נמשך 3 חודשים שסוף סוף הרגשתי שדברים באמת זזים. התקשורת השתפרה, לא היה צורך בנתקים. הוא החליט לפתע להפסיק את הטיפול למרות התנגדותי וכחודשיים אחרי שסיימנו אותו הגיע עוד פעם נתק והפעם פשוט נשברתי. הרגשתי שעבדתי כל כך קשה, יותר מדיי קשה, וכבר שנתיים אני שמה הרבה מהצרכים שלי בצד ומנסה שנמצא את עמק השווה. בזמן הטיפול הזוגי הרגשתי שאני סוף סוף נחה. שדברים זורמים בנחת, שאין צורך בנתקים, בדרמות. התקשורת השתפרה פלאים. אני רוצה קשר יציב ורגוע וכל הזמן יש דרמות, עליות וירידות חדות. והנה פתאום חזרנו לזה. ושאולי הגיע הזמן להכיר בזה שזה לא בעלי לעתיד כמו שתמיד חשבתי. יש בו המון דברים שאני אוהבת. אבל זה פשוט קשה מדיי. הוא רואה את המצב והציע שנחזור לטיפול הזוגי (היינו צריכים להגיע לקרשים כדי שיבין שזה מה שצריך), כל דבר כדי שנעלה חזרה על המסלול ואני פשוט לא יודעת אם אני כבר מסוגלת. מצד שני קשה לי לוותר. וכבר שבוע וחצי שאני מרגישה בדיכאון. לא יודעת מה לעשות. החלטתי לחזור לטיפול פרטני שיתחיל עוד כמה ימים ובינתיים מרגישה אבודה. מפרקים? מוצאים את הכוחות לנסות שוב? יש טעם בכלל? יש לו הרבה רצון אבל אולי פשוט אין יכולת? מה עם הצרכים שלי? לא מגיע לי לנוח קצת? עשינו דרך מטורפת יחד והוא באמת התקדם המון, אבל בשבילי זה פשוט מרגיש מעט מדיי.

הזמנו חופשה לחגוג את השנתיים שלנו לעוד שבוע וחצי ואני לא מצליחה להביא את עצמי לבטל אותה. לא מסוגלת לזוז מילימטר לכאן ולכאן. לא יודעת כבר מה לעשות.

המצב מאוד ברור וגלוי לשנינו. אנחנו משוחחים על כך המון וברור לנו שצריך זמן ולא לעשות החלטות פזיזות.

מניחה שאין הרבה מה להגיד במצב זה חוץ מלתמוך בזה שאני חוזרת לטיפול. אבל אולי אני צריכה לשמוע משהו... כלשהו...

אשמח לדעה או עצה כלשהי...

תודה