הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

פערים רגשיים

ד"ר אורן חסון(18.8.2017, 13:31)

מיקי יקרה,

אני לא לגמרי בטוח שהגדרת נכון את מה שמפריע לך, כי כרכת שני דברים שהם לא בהכרח או לא תמיד מחוייבים ללכת ביחד. האחד - שהוא לא נפגע בקלות, וכמעט שלא מביע כעס. כלומר, הוא לא נלחם חזק על צדקתו, ולכן גם קשה לריב איתו. על ההבט הזה לבד, יתכן שנשים רבות היו מוכנות להתחלף איתך, אלא אם את מרגישה שהוא לא מוכן להילחם את המלחמות שלך למענך. כך שאולי זה מה שמפריע לך. אבל התלונה שלך היא על כך שהוא לא מדבר על רגשות. ואני חושב שאת מרגישה אולי שהוא לא מביע אותן. האם את שמה לב לזה בגלל שהוא לא כועס? - כי את אומרת שמאד איכפת לו ממך, שזה טוב. אני חושב.

מצד שני, את כותבת שכבר יותר משנתיים לא היה ביניכם סקס, אבל לא כתבת למה. כלומר - האם את נמנעת בשל כעסך עליו, או בגלל שהוא לא מנסה - ומה שאת מנסה לחבר לי, ולצערי זה לא לגמרי עבר, כי לא הצלחתי להבין, את הצד הרגשי החסר שלו (כעס, אֵבל) אל העדר הצורך שלו באינטימיות. אני יכול להבין שאת סוערת יותר, ואולי גם שאת מרגישה שהשקט שלו, שאולי היה לך טוב בתחילת הקשר כשהרגשת שהוא מצליח למתן אותך, לא נותן היום לסערות שלך מקום לביטוי ולגיטימציה.

העובדה היא, שכפי שאת רואה, יש דבר כזה. לפחות במסגרת העובדות. לגבי הפרשנות שלך, אני לא יודע, כי אני לא מכיר אותו מקרוב. אני רק מבין שהבקרות הקוגניטיביות שלו מול העולם הרגשי שלו עובדות היטב, ולטעמך טוב והדוק מדי. היית רוצה את זה אחרת, ואני לא בטוח שאני מבין עד הסוף למה. האם בגלל שהאינטימיות ביניכם הלכה לאיבוד, ואת משייכת את זה לשם (והסיבה יכולה להיות אחרת לגמרי, אגב), או בגלל שאין מקום לעולם הרגשי שלך, וחסר לך החופש להתבטא כמו שהיית רוצה. אולי אם תבהירי מה את חושבת בעקבות מה שכתבתי, אוכל לכוון אותך טוב יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com