הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תקשורת ללא מריבות?

ד"ר אורן חסון(30.8.2017, 23:38)

מוטרדת יקרה,

הוא כזה, וכל הדיבורים שלך איתו והקשיים שלך שהבעת כלפיו בעניינים האלה מולו לא הועילו.הוא כזה, וישאר כזה כל עוד לא ישתנה משהו בסיסי. זה משאיר לך שלוש אפשרויות:

א. להבין שאם את רוצה משהו, תצטרכי לומר את הדברים אחרת. שיהיה לך קשה מאד להעביר את המידע שלך ואת מה שאת רוצה בתנאים של כאן ועכשיו, או בתנאים של לחץ, כי הוא פגיע, וכי הוא עלול לכעוס ולריב איתך אם תנסי. לכן, הדרך לעשות זאת יכולה רק להיות אחרת, סבלנית יותר, לומר את מה שאת רוצה לעשות מבלי לומר שהוא לא בסדר, לבקש יותר ולדרוש פחות. כי הוא פגיע. הוא כזה, ומעצמו הוא לא ישתנה, אבל דרך תקשורת אחרת, מרצה יותר, מכבדת יותר, וכן, פה ושם גם מוותרת יותר (ולכן לדעת על מה להתעקש יותר ועל מה פחות), בודאי סבלנית יותר, יכולה לעבוד לו. אני לא יודע אם היא יכולה לעבוד גם לך. תצטרכי לחשוב על זה אם זה שווה. זה קשה, אבל אפשרי.

ב. ואיראציה אחרת על להתנהל 'חכם' יותר תמצאי במאמר שלי על 'חיזוקים חיוביים'. גם היא אומרת: עדיף שלא לריב, אם את יכולה להשיג את הדברים באופן שונה, גם אם בהדרגה. המאמר על על שיפור הזוגיות נמצא כאן.

ללכת לטיפול זוגי, כי לבד זה הרי קשה, וכי הוא לא ישתנה ללא תובנה מודעת יותר לכך שהוא צריך לשנות משהו. זה קל יותר בטיפול, כשיש אדם נוסף שעוזר. ראי בבקשה את המאמר שלי על טיפול בזוגות שבתחילת הדרך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com