הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להתמודד עם המסקנה שמוצאים

ד"ר אורן חסון(1.9.2017, 10:18)

מוטרדת יקרה,

אפשר להבין שאת מאבדת סבלנות, כאשר דברים חוזרים על עצמם ולא נפתרים. אבל בזה את גם אומרת שהדרכים האלטרנטיביות עליהן הצבעתי לך, קשות לך. לפחות עכשיו, אולי כי התייאשת כבר מדרכים אלטרנטיביות ומרצות.

יתכן שאת צודקת, ושזה באמת לא יעבוד. אבל אני גם מרגיש שאת עדיין מחפשת משהו, ולא בדיוק מוכנה להתמודד איתו. הצעתי לך אפשרויות ודרכים כדי לנסות וליצור תקשורת אחרת. העובדה היא שלא ממש התייחסת לאף אחת מהאפשרויות (ולמען האמת, אין הרבה יותר, פרט לאפשרות הנוספת של ללמוד להיות חסינה יותר, עמידה יותר ואגרסיבית יותר, לעמוד בעימותים ולהיות חזקה ממנו, בתקווה שהוא ייכנע מתישהו). כתבת לי בשפה רפה שאת משתדלת להיות עם אורך רוח ושזה לא עבד. הצעתי לך דרכים, שאני לא יודע אם קראת לעומק, שהן הרבה יותר מאשר סבלנות ואורך רוח, כי זה לבד לא מספיק. העובדה שדחית אותן על הסף, אומרת לי שאו שלא קראת, או שאת מיואשת, ולא רוצה להתמודד עם הדרכים האלו, שאני מודה, אינן קלות. אבל כרגע, את גם לא מוכנה להתמודד עם המסקנה ההפוכה: אם אני לא יודעת לעשות את זה אחרת, ולא מוכנה לחפש עזרה מקצועית (גם זה היה שם, בתשובתי הקודמת), אז המסקנה היא שהזוגיות הזו תישאר כמו שהיא. האם אני מוכנה לזה?

גם על זה לא נתת תשובה, ולכן כתבתי לך שנראה שאת מחפשת משהו, ומתקשה להתמודד עם המסקנות. אולי כי המסקנה היא ויתור על חלומות שהיו לך, ואולי כי כדי שלא לוותר עליהם את נדרשת למאמץ קשה, ועוד לא אזרת אומץ או החלטה לעשות את זה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com