הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תשובה לשאלה קשה.

ד"ר אורן חסון(1.9.2017, 10:21)

אלמונית יקרה,

את באמת לא במקום שאת יכולה לסמוך עליו. בצדק. יתכן שאת צודקת, שהוא מאד מאד אוהב אותך, ואולי בדיוק בגלל זה הוא משקר - כדי שתישארי איתו 'עוד קצת', כי אם הוא יגיד לך את האמת, אולי תלכי כבר עכשיו. אז הוא דוחה את הקץ כי אז, הוא מקווה, אולי הקץ לא יגיע.

את קצת מיתממת, כשאת אומרת שאת לא מבינה איך משהו שמכאיב ומפריע לבת הזוג יכול להמשיך ולספק לו הנאה. ההנאה היתה קודם, עוד לפנייך. היא לא נעלמה. רק רק מתעכרת, ואולי מתכערת כאשר הוא זוכר שזה עושה לך רע, וכאשר הוא זוכר שהמעשה מסכן את הקשר שלכם. אבל היא עדיין שם, והיא עדיין חזקה מכדי להחליט להפסיק. העובדה שההשפעה שלך ושההשפעה עליך לא מספיק חזקות בעיניו היא מאכזבת, אבל אומרת משהו על כוח הרצון שלו. האם כוח הרצון חלש כי הצורך שלו בסם חזק מאד? האם כוח הרצון שלו חלש כי הוא מתפתה בקלות ומתקשה לפתח עמוד שדרה חזק? האם כוח הרצון שלו חלש כי הוא 'אופטימי מדי', מעבר למציאות, ולא מאמין שבסופו של דבר לא תישארי שם? האם כוח הרצון שלו חלש כי הוא לא רוצה אותך מספיק, ורק בוחן את הגבולות שלך, ואולי את כושר הפיתוי שלו? האם כוח הרצון שלו חלש דווקא כי כוח הרצון שלו חזק, בעיניו לפחות, ולכן הוא לא מוכן לוותר על כלום למען אף אחד, ושאף אחד לא יקבע לו מה לעשות?

אין לי תשובה למה כוח הרצון שלו חלש מספיק. האם תוכלי לראות את התשובות האפשריות הללו, או אולי תשובה נוספת אחרת שאת חושבת שהיא נכונה יותר, ולומר לעצמך: טוב, עם התשובה הזו אני יכולה להתמודד, ולנסות להבין ולשנות? או אולי לחיות איתה בשלום? אם את לא יכולה, אזי קיבלת תשובה לשאלה שלך.

אני מניח שבאופן טבעי, לוותר עליו זה גם לוותר על המחשבה שאת כבר מסודרת לחיים, ואולי גם על חלום הזוגיות שהיה לך ונטווה סביב הדברים הטובים שבו. לוותר עליו, זה גם להכנס לאזור האי נוחות של חוסר ודאות, וחוסר ביטחון, שכן לא ניסית משהו אחר, ואין לך מושג מתי זה יהיה או איך זה יהיה, ומי ירצה אותך, ואיך מתחילים מחדש. אני חושב שנכון יותר להתמקד בקשר איתו, ולשאול את עצמך אם זה מספיק טוב. אם לא, סביר להניח שתוכלי למצוא לעצמך עתיד טוב יותר, גם אם תצטרכי ללמוד להתמודד עם הפחדים והקשיים שיהיו כרוכים בזה. אולי תצאי מזה דווקא אדם טוב יותר וחזק יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com