הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

יחסים זוגיים לא הוגנים

ד"ר אורן חסון(24.9.2017, 19:05)

יפית יקרה,

את נמצאת ביחסים שהם לא הוגנים, במובן שהוא המפרנס העיקרי, מה שמונע ממך להתקדם כדי להיות מפרנסת טובה יותר בהווה, או עצמאית יותר בעתיד. זה יוצר ביניכם אסימטריה שמגבילה אותך, ומאפשרת לו לא להיות מחוייב לאבהות שלו ("אבל אני המפרנס, ולכן אני תורם לא פחות ממך, אם לא יותר, כי מה יקרה להן בלעדי?"), וכובלת אותך יותר לבית, אבל גם לא פחות אליו, כי החשש מלהיפרד ממנו גדול יותר כשאת אינך עצמאית כלכלית כפי שהיית יכולה להיות. זה משפיע על הדינמיקה הזוגית שלכם, ותהליכים שהתחילו קודם, רק מתחזקים במהלך הזמן.

הייתי מייעץ לך ללכת לטיפול, אבל את הולכת לטיפול. ו בכל זאת, את לא שלמה עם התהליך שאת עוברת שם, ומחפשת עצות נוספות. אני מניח לפיכך שאת מרגישה שלמרות הטיפול את עדיין סובבת סביב עצמך, או כמו המלכה האדומה בעליסה בארץ הפלאות, רצה סביב העץ בכל המהירות ונשארת באותו מקום. הטיפול לא אמור לשנות את העובדות הבסיסיות, אלא לתת לך כוח אם צריך במסגרת שלך, אולי לעזור לך למצוא דרך לתקשורת טובה יותר אליו כדי לנסות ולשנות משהו, ואם כל זה לא עוזר, לבחון היטב את האפשרות של פרידה, ולעזור לך לממש אותה אם זו המסקנה. אבל צריך לדעת לעשות את הדברים הללו בסדר הנכון, ואולי את צריכה להתאזר בסבלנות. אבל לפעמים קורה שהקשר בין המטופל למטפל לא עובד כמו שצריך, ואינו יעיל מספיק. גם זה קורה, אבל הייתי מתאזר קודם בסבלנות, ומציע לך לדבר על זה עם המטפל או המטפלת שלך, כחלק חשוב של הטיפול. מטפל מיומן אמור לדעת להתמודד עם האמירה שלך שאולי מה שקורה ביניכם לא מסתדר, ולנסות לעזור לך לחפש דרכי תקשורת אחרות ביניכם.

בינתיים, הייתי מציע לך לקרוא מאמר שאולי ייתן לך כיוון לתקשורת אחרת עם בעלך. לכי לדף המאמרים על טיפול זוגי, אצלי באתר. חפשי שם את המאמר: "שיפור הזוגיות: לא יותר עבודה אלא שינוי רגשי".

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com