הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חציית גבולות

ד"ר אורן חסון(29.9.2017, 12:28)

נילי יקרה,

אני רק רוצה להבהיר את מה שכתבת. כתבת שבגלל שהוא רופא, יש לו נגישות לתיק הרפואי "שלו". האם התכוונת להגיד לתיק הרפואי שלך???

אם זה כך, את מודאגת בצדק. זה לא אתי, זה שתלטני, וזה אסור בכל דרך שאפשר לתאר, וזה הרבה נורות אזהרה באשר ליחסים עם בן זוגך. זה לא אומר שאי אפשר לחיות עם זה, כי את חיה עם זה כבר 8 שנים, אבל בן זוגך הוא שצריך לשים את הגבולות הברורים לאביו. ואם הוא לא יכול - יש לשניכם בעיה.

אם התכוונת לתיק הרפואי של הבן שלו, זה ביניהם בלבד.

לגבי התיוג שלו - שוב, הכל קשור ליחסים שבין האבא לבן. כי האבא הזה תייג אותך עם הפרעות אכילה, על כל הפרשנויות הנכונות והשגויות של זה. אבא שתלטן אחר היה יכול לתייג אותך אחרת, על פי ראות עיניו (נגיד, על פי שיוכך המקצועי, על פי ההשכלה או על פי התרשמותו מאופן התקשורת שלך איתו, או כל דבר אחר), כדי להשפיע על בנו באופן שהוא רוצה ומתוך הפחדים, החרדות או יצר השתלטנות שלו. זה יכול לקרות גם עם אבא שמקצועו אחר, ואשר הסמכותיות שלו כלפי הבן מגיעה שלא מהמקום המקצועי דווקא. כך או כך, בן זוגך הוא שצריך להעריך את עצמו ואת כושר השיפוט שלו מספיק כדי לדעת לשים גבולות לאביו בשאלות שקשורות לבת הזוג שלו. אם הוא לא יודע לעשות את זה, אז באמת יש לך בעיה.

את צריכה לדבר איתו, ולנסות להבין מה הוא חושב על העניין הזה, מה הוא חושב ומרגיש כלפייך, ועד כמה אביו באמת משפיע עליו. תצטרכי לבקש ממנו לשים גבולות לאבא שלו, ובלית ברירה, גם לומר, אם תביני שהוא לא יכול ומושפע מאד, שתצטרכי להסיק את המסקנות. כלומר, אם דעתו מושפעת מאד על ידי אביו, מה הסיכוי שלכם לקשר?

העניין הוא שאת מכירה את האבא היטב לאחר כל הזמן הזה, וגם הוא מכיר אותך. האם זו נטייה רגעית שלו, או שזו דעתו הקבועה? האם זה יעבור לו אם בן זוגך יגיד לו לרדת מזה, או שהוא ייאבק בו? - עצם העובדה שהוא הלך בעצמו אל התיק הרפואי שלך (אם זה נכון), זו חציית גבולות, והוא צריך להבטיח לך ולבן שלו שלא יחזור על זה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com