הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

יכולת שיפוט שגויה

ד"ר אורן חסון(7.10.2017, 12:30)

מאיה יקרה,

ברור שיכולת השיפוט שלו שגויה. אני עוד יכול להבין מדוע היה לו צורך לחפש פיתרון ביצירת קשר עם אשה אחרת - גם אם סביר שהוא לא לגמרי מודע לפער שיש בין העולם הרגשי שלו של "קשר", שבהכרח נע לאט, לבין העולם הרגשי שלו של "כעס" או "חרדה" שיכול לנוע בגלים חדים מעלה ומטה. אבל בשלב הזה כבר להכיר אותה לילדים - זה כמובן לא נכון לילדים.

האם מה שהניע אותו זה החרדה, וההצגה שלה לילדים יוצרת אצלו איזו שהיא תחושה של יציבות חדשה שהוא זקוק לה ו"שיקום"? האם מה שהניע אותו זה הכעס, כדי לנקום בך ושיכאב לך. האם מה שהניע אותו זו המחשבה ה"טקטית" שאם תשמעי על זה את תכנסי לחרדות ומאד תרצי לחזור אליו (מחשבה שיש בה אולי גם משהו נכון, אבל גם הרבה לא נכון)? את זה אני לא יכול לדעת. אבל ברור שההחלטה הזו שלו מצביעה על כושר שיפוט לקוי. ילדים זה משהו להגן עליו, ולא להשתמש בו.

ואגב כך, יתכן שבעיניו, אם הוא רצה להניע אותך לחזור אליו דרך הקשר הזה, הוא "נלחם עלייך", אבל אם זה כך, כנראה שהוא לא מבין אותך נכון.

אבל אמרת עוד משהו: שאת כבר "התאבלת על האהבה". אני לא יודע אם זה אומר שבאמת השלמת עם הפרידה ממנו. זה נראה כך לפי הניסוח שלך, אבל אני לא בטוח שזה נכון. אבל דווקא המשפט הזה, מכל המכתב שלך, נראה לי כעדות לכך שהתנהלתם בפרידה הזו תוך סערת רגשות, ושהתקשורת ביניכם פעלה על פי הסערות הרגשיות שלכם. כנראה שלא הצלחחם לבטא מה אתם באמת מרגישים זה לזה, ולא חיפשתם דרכים להתמודד עם זה בדרך של שיחה כנה וחסרת פחדים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com