הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בעיה בזוגיות

אנונימית(11.10.2017, 14:12)

שלום

יש לי חבר כבר שלוש שנים, אנחנו גרים ביחד כבר שנה וקצת וזו המערכת יחסים הראשונה שלי (אני בת 24 והוא בן 28).

יש פן מסוים בבן זוג שלי שמאוד מאוד מפריע לי וזה כאשר הוא עצבני\חסר סבלנות\דכאוני. כל פעם שזה קורה זה יכול להימשך על פני כמה ימים ואין עם מי לדבר. זה כאילו הבן אדם נהיה רוח רפאים. הבעיה העיקרית היא, שפעם בשנה יש תקופה בין חודש לחודשיים שהדכאון\עצבים לא עוברים. זו כמובן תקופה מאוד קשה שבדרכ בסופה יש לנו שיחה רצינית אחד עם השניה ובכולן עד עכשיו החלטנו להמשיך להיות ביחד כי אנחנו באמת מאוהבים אחד בשני ומאמינים שזו הזוגיות שאנחנו רוצים להשתקע בה.

לכן, כל פעם שהוא מתעבן ואני רואה שזה לא עובר תוך שעתיים אני נכנסת ללחץ של "הנה הגענו לתקופה הזו בשנה" ואני מתמלאת בפחד. הבעתי את זה כמה פעמים בפני בן זוגי והוא טוען שהוא לא בדכאון ככ הרבה זמן ושאני לא צריכה לפחד שזה יקרה. הוא גם טוען שבאופן כללי אני חושבת במקרים האלה רק על עצמי, כלומר, איך זה שהוא עצבני או בדיכאון ישפיע עלי (כי הוא לא יסיים את התואר או יתפטר מהעבודה כי נמאס לו והוא זורק הכל). מן הסתם הדברים האלה משפיעים עלי גם ולכן אני מנסה להסביר לו את הרציונליות בלצאת מהבית ולהמשיך ללמוד ולעבוד כי בנאדם לא יכול לשבת בבית עצבני על העולם ולא לעשות כלום.

באופן כללי אני מאוד אוהבת את בן זוגי וכן חושבת על חתונה אבל כל פעם שהוא מתעצבן וזה לא עובר לו כל היום, אני משתגעת ופשוט בא לי לברוח מהבית ולא להיות לידו. אני לא יודעת איך להתמודד עם זה.

אני תוהה אם זה משהו שאני צריכה להשלים איתו בבן זוג שלי או שזה משהו שאסור לי לוותר עליו בחיים הזוגיים (שקט נפשי). אני יודעת שאתה לא יכול לענות לי על השאלה אבל כל פעם שהעניינים נהיים פחות סימפטיים אני מרגישה צורך לעזוב הכל ולברוח. בנאדם ממוצע מתעצבן מאוד פעם בחודש, ככה שהתחושה הזו מגיעה פעם בחודש חודשיים ומוציאה לי את הרוח מהמפרשים.

מה עושים? איך אפשר להתמודד עם העצבים ודיכאון שלו מבלי לחשוב על איך זה משפיע עלי ולמה לא בא לי להתעסק בזה שוב ולברוח