הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כשלא בא לך, אלא לברוח...

ד"ר אורן חסון(15.10.2017, 10:34)

אנונימית יקרה,

כשהוא עצבני, יש לזה השלכות מיידיות על הקשר שלכם, והוא מתרחק ממך. כשהוא בדיכאון, את גם נכנסת לחרדות וחוששת שמא זה יישאר כך לאורך זמן, ואז - איזה מן בן זוג הוא זה, והאם אפשר לסמוך עליו?

בקטע הזה, לפחות, הוא כועס, ומבחינתו בצדק, ואומר: את צריכה לסמוך עלי! גם אם אהיה בדיכאון חודשיים, לא היה מצב שלא יצאתי ממנו, אז תני לי את הקרדיט שאוכל לצאת מזה, ואני רק צריך את התמיכה והסבלנות שלך. מה שקשה לך, בגלל החששות שלך שאולי הוא לא ייצא מזה.

יתכן שהמפתח הראשוני בהתמודדות עם הקשיים האלה, יוכל להיות דרכים שונות להתמודדות שלו עם הכעסים. אני לא יודע מהיכן זה מגיע, אני גם לא יודע אם יש דרך טובה יותר עבורך, כדי שתוכלי להקל עליו בזמן הזה. ואני מרגיש שיתכן מאד שכאשר את קוראת את החצי השני של המשפט האחרון, את אומרת לעצמך שאת מעדיפה לברוח מאשר להקל עליו, כי את לא מסוגלת, וזה מייאש אותך.

כך או כך, בדינמיקה שביניכם, שניכם מתקשים להתמודד. בסופו של דבר זה גם בדינמיקה של כל אחד עם המחשבות של עצמו - כשאצלו זה אולי קודם על מה שקורה לו בעולם, ואולי בעיקר בעולם המקצועי, ורק אחר-כך אולי על אכזבות ממה שקורה בתקשורת שביניכם כשאת לא מגיבה כפי שהיה רוצה, ואצלך זה קודם כל המחשבות על העתיד איתו כשהוא כך. לכן, כך זה נראה, את מוכנה לברוח הרבה מהקשר יותר מוקדם ממנו.

סביר שטיפול זוגי יכול לעזור לכם, כדי שלא תרגישו שאתם מתמודדים לבד עם משהו שבאמת לא קל לטפל בו לבד. כאן, פרשתי לך את הדינמיקה שאולי מתרחשת ביניכם, אבל אני לא יכול לתת לך פתרונות כאן, כי אני לא יודע מה מניע את הכעסים שלו, ובודאי שלא את הדיכאון שלו, וגם לא יכול לומר לך שאת דואגת לחינם. יתכן שאת דואגת לחינם בעניין היכולת שלו לחיות ולהתפרנס לאורך זמן, אבל אולי לא לחינם כשאת יודעת שמדי פעם יעלו כעסים שקשה לך להתמודד איתם. אלה הם דברים שאני לא יכול לפתור לך במסגרת הזו, כי אני לא יכול לדעת במדוייק את הסיבות למה שקורה. לכן בדיוק אני גם לא יכול לומר לך אם יש לכם סיכוי או לא, שאולי זו שאלה חבוייה בשאלה שלך. אני רק יכול להציע אפשרויות שאת יכולה לשקול ולחשוב עליהן.

ראי בבקשה את המידע שאני נותן על טיפול זוגי לזוגות לא נשואים, או בתחילת דרכם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com