הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

משהו רדום?

ד"ר אורן חסון(15.10.2017, 10:35)

ינאי יקר,

אותה הפסדת, אבל שני דברים חשובים בעניין הזה.

האחד - אתה לא באמת יכול לדעת מה היה קורה ביניכם, כי יתכן מאד שהאינטואיציות שלך היו נכונות בקשר איתה, ושאמנם היא בחורה טובה, אבל לא היתה טובה לך. יתכן שאם הייתם מנסים, הייתם נפרדים בתוך חצי שנה או שנה, כי התקשורת ביניכם לא התחברה.

השני - שאתה מתגעגע לקשר. אתה כנראה מבין שהיא בחורה טובה, ואתה רואה את מה שיש בינה לבין בן הזוג שלה, וזה גם מה שאתה רוצה ומתגעגע לעצמך. אלא שאתה נשאר נעול על המחשבה השגויה שאם היא רצתה אותך אז, אז היא תמשיך ותרצה אותך גם עכשיו. אנשים משתנים, רצונות משתנים, צרכים משתני ורגשות משתנים. זה הופך אותך לאובססיבי אליה, ומפריע לך להמשיך ולחפש מישהי אחרת.

אולי נכון יותר לחשוב "במספרים גדולים". שזה סוג של מחשבה אופטימית שאומרת: אם ראיתי שיש מישהי טובה, אז סימן שיש עוד כאלה. מחשבה שאמורה לתת לך תקווה לעתיד, משום שהסיכוי לך למצוא מישהי כזו, הרבה יותר גדול מהסיכוי שהיא תרצה להיות אתך בתנאים שנוצרו ביניכם בעבר.

לא לגמרי ברור לי מה קורה לך עם נשים. מצד אחד אתה כותב שהיו לך, ושלמרות הביישנות שלך נשים חיזרו אחריך. עכשיו, אתה כותב, שבחורות אחרות לא רוצות אותך. לא ברור לי למה, כי אם רצו אותך בעבר, אז כנראה שיש בך משהו. האם זה רק כי אתה נמצא קצת מאחור בהתפתחות המקצועית? האם זה כי אתה ללא שאיפות גדולות? האם זה כי אתה לא בטוח בעצמך? אני לא יודע. אולי תחשוב על טיפול פרטני, קודם כל כדי לצאת מהאובססיה שמפריעה לך, ושנית, ואני לוקח את זה למקום אחר לגמרי ממה שכתבת, כדי למצוא עניין בחיים. זוגיות תבוא באופן טבעי אחר כך. בטוח. אבל אני חושש שאולי משהו רדום אצלך ביצירתיות ובעשייה, שזה בדרך כלל בעניין בנושאים שירתקו אותך. חשוב על זה, ובדוק את עצמך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com