הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לגור ביחד כשגרים כבר ביחד?

ד"ר אורן חסון(19.10.2017, 15:16)

רונן יקר,

האמת היא שיצאתי די מבולבל ממה שכתבת. כתבת שהיא לוחצת עליך שתגורו ביחד, אבל אתה כותב שאתם כבר גרים ביחד במשך שלוש השנים האחרונות. האם מדובר על לעבור לדירה שלך, הקטנה יותר, אולי כדי לחסוך בעלויות? - לא ממש ברור לי, אבל אני יוצא מתוך הנחה שזה המצב.

מה שאתה כותב, והוא המשמעותי בעניין, שקשה לך לגור איתה כאשר הבן שלה גר איתכם, כי זה מעיק עליך ולא נותן לך תחושה של בית, על כל המשתמע מכך, כולל, אני מניח, תחושה של אינטימיות ובלעדיות עם בת זוגך, אבל גם כולל השקט שאתה מצפה לו בבית משלך. שלא לדבר על כך שלא יהיה לכם מספיק מקום לאכסן רכוש של שלושה אנשים, כפי שיש לכם היום (מה עוד שלמרות שגרת אצלה, היתה לך דירה נוספת לאיחסון הדברים שלך). אני לא יודע עד כמה השתמשת במפלט שלך, הדירה שלך שקודם היתה שכורה, אבל אני חושב שאתה זקוק לה כמקום שאתה יודע שיש לך לאן לברוח, ולו גם לחצי שעה כשאתה צריך.

אני מבין את הלחץ, ואני מבין את הקושי, והיית רוצה שגם בת הזוג שלך תבין. אני חושב שמבחינתה יש שני יתרונות משמעותיים למגורים ביחד, האחד הוא ירידה בנטל הכלכלי שלה, והשני - כנראה גם הביטחון בקשר שלכם. אלא שזה בא על חשבון תחושת השלווה שלך. אם תבחן היטב את המשתנים האלה, ותדברו עליהם, אולי תצליחו להגיע לאיזה שהוא שיווי משקל בין שלושה הצרכים האלה (השקט שלך וצורך בזוגיות עם שניכם לבד, המועקה הכלכלית שלה והביטחון שלה בקשר שלכם) באופן שלא ייתן לה תחושה שהיא מזניחה את הבן שלה. אין פתרונות פשוטים, אבל זה בדיוק המקום לחפש אולי פתרונות יצירתיים. תצטרכו לדבר על זה הרבה, מתוך ידיעה שפיתרון לא יגיע בתוך יומיים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com