הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הצרכים שלך על השולחן

ד"ר אורן חסון(30.10.2017, 16:07)

דנה יקרה,

חבל שלא ציינת את גילכם. אמנם ניתן לשער אותו בטווח של כחמש עשרה שנים, ואולי אפילו מעט יותר, אבל בכל זאת זה היה מועיל. אחרי הכל, זה אולי קצת אחרת כאשר אתם בני 42 או בני 25.

בתשובה לשאלתך, האמת היא שאני לא יכול לומר על כוונותיו ועל מה שהוא עובר. את מכירה אותו טוב יותר, ואני מכיר אותו דרך הדברים שכתבת עליו, שכוללים גם את הפחדים והחששות שלך. העניין הוא שכאשר הוא הלך לטיפול לבדו, הוא אולי למד להתמודד עם האגרסיות שלו, אבל אולי לא עם הכעסים שיש לו כלפייך, אם וכאשר דברים לא הולכים בדיוק כפי שהוא רוצה. וזה תמיד ישנו בזוגיות - השאלה היא רק באיזו מידה, ובאיזו מידה אני יכול להתמודד עם האכזבות, או עם היכולת לומר ולתקשר עם בן או בת הזוג כדי לנסות לשנות (וכאן, נכנס גם בן הזוג לתמונה, מבחינת יכולות ההתמודדות שלו). אני מבין שהוא בתהליך של עיכול ועיבוד, אבל היות שהתוצאה של זה קשורה מאד ליחסים שביניכם, והיות שאין לך מושג לאן החלק הזה הולך, את נמצאת באי ודאות לגבי הקשר שלכם, ובעצם לגבי החיים שלך בכלל, ולכאורה הופכת להיות תלויה בו לגמרי. וזו תחושה קשה, של עלה נידף ברוח כשאת לא יודעת היכן תנחתי ולא יכולה להכין את עצמך. זו הסיבה שטיפול זוגי היה מועיל לך יותר, אבל הטיפול הפרטני שלו, גם אם הוא מועיל לו בהורדת האגרסיות שלו, גם לוקח אותו להרהורים ולמחשבות על הקשר איתך כשאת לא יודעת לאיזה כיוון זה הולך.

אני חושב שאת צריכה לנסות להכניס את עצמך אל הטיפול שלו. אם לא תלכו לטיפול זוגי, אמרי לו שחשוב לך לומר לו דברים שהוא בעצמו יעלה בטיפול. גם אם הוא יעלה אותם באופן סובייקטיבי, לפי מה שהוא מבין, זה עדיין יביא את הדברים שלך. אמרי לו שאת מבקשת ממנו, ושזה מאד חשוב לך, שיעלה בטיפול שלו גם את העובדה שכרגע את מרגישה חוסר ביטחון כי את לא יודעת לאן המחשבות והרצונות שלו הולכים, ושלא תוכלי להחזיק הרבה זמן מעמד עם המצב הזה. שיעלה שם למודעות (שזה אומר גם אצלו, ולא רק למטפל) את העניין שאת צריכה לדעת היכן את עומדת. אם הוא יצליח להעלות את זה נכון בטיפול, הוא והמטפל שלו יתחילו לשאול את השאלה החשובה הראשונית בהקשר הזוגי: מה חשוב לבת הזוג שלי? ואחר כך גם: אם אני לא רוצה לפרק את הזוגיות והמשפחה: איך לעשות את זה מבלי להרגיש כנוע ומוותר (אחד הקשיים של אנשים עם עודף אגרסיות). דברי איתו, והסבירי לו שהוא צריך להעלות גם את הנושא הזה בטיפול שלו. אם תהיי מספיק נחרצת בכך שזה חשוב, יש סיכוי טוב שהוא יעלה את זה שם, ולו רק כמשהו שמטריד אותו. המטפל שלו אולי ייקח את זה מהנקודה הזו הלאה, כדי לשים גם אותך ואת הצרכים שלך על השולחן.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com