הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לעשות זאת "לאט"?

ד"ר אורן חסון(30.10.2017, 16:07)

מתוסכלת יקרה,

אולי כדאי להפריד בין שני דברים שונים. האחד הוא דעתם של הורייך, והשקפת עולמם, והשני הוא הצרכים שלך ונקודת המבט שלך על מקומך בעולם. כפי שהבנת בעצמך עד עכשיו, הם לא זהים, ו הם לא צריכים להיות זהים. אלא שבנושא הזה, של "הצלחה בחיים" שתלויה, כביכול, בהקמת משפחה, את בכל זאת חושבת קצת דומה. לא באופן זהה, אבל קצת דומה. את לא חושבת שאת צריכה לעשות זאת בגיל 20, אבל אולי בגיל 25 או בגיל 28, ובכל מקרה את קצת בלחץ כי את לא רואה סימנים ברורים של התחלת יצירת קשר משמעותי.

השאלה למה לא יצרת קשר זוגי משמעותי עד היום היא שאלה לגיטימית, ואת בהחלט שואלת אותה בזמן. אלא שקשה לי מאד, מבלי להכיר אותך, לתת לך תשובה ברורה. האם זה קשור לצורך שלך להרגיש "מוצלחת" או "נחשקת" דרך יצירת קשרים מיניים מוקדמים, מבלי לפנות זמן ליצירת קשר אישי של חברות והערכה הדדית? - אני לא יודע. זו אפשרות, אבל אני לא יודע איך התנהלו הקשרים שלך. יתכן מאד גם שלא מצאת מישהו שראית בו פוטנציאל לחיים, ולכן מיצית, כפתרון ביניים, את מה שניתן מקשרים זמניים יותר. השאלה הבאה שיכולה לעלות היא איך זה שלא ראית באף אחד מאלו שהיית איתם עד היום גבר ששווה לשמור איתו על קשר. האם זו ביקורתיות יתר? - זו אפשרות. אבל יתכן גם שזה עניין של הזדמנויות וצרוף מקרים. יתכן גם שזה בגלל ש"קל" יותר ליצור קשרים שנותנים תחושה של "הצלחה", גם אם זמנית, עם גברים מוצלחים פחות, לטעמך, ושאת נרתעת, או חוששת מליצור קשרים עם גברים שבאמת מוצאים חן בעינייך, או לפחות חוששת לעשות זאת "לאט". שזה אומר שאולי את חוששת שאם לא תפתי אותם מינית, הם לא יישארו שם, איתך, כדי לבחון קשר משמעותי יותר. זה כבר קשור לביטחון העצמי שלך.

כפי שאת רואה, האפשרויות רבות, ומניתי רק מעט. אני לא בטוח בכלל שזה קשור להורייך. יש הרבה אפשויות אחרות. ואולי, בצד כל אלה, פשוט צריך קצת יותר זמן. נשמי עמוק, וחשבי מה נכון לך ומה את צריכה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com