הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הקשר עם המטפל שלו

ד"ר אורן חסון(1.11.2017, 14:12)

דנה יקרה,

מן הסתם, המטפל שלו לא יכול להחליט בעצמו עבור בעלך. גם עצם העובדה שהוא מתכתב איתך בנפרד, היא בעיה אתית, למרות הצורך שלך. את לא לקוחה שלו והוא מחוייב לבעלך בלבד, ועל דיסקרטיות. עם זאת, לצורך העניין הזה, יתכן שחשוב לו שיידע מה את חושבת, אבל גם זה צריך להיות בהסכמה של בעלך. בגלל שהוא המטופל, ובגלל שהקשר הטיפולי הבלעדי הוא איתו.

הקושי שלך נובע בעיקר מכך שבעלך עובר תהליכים, ואת לא שותפה להם, ולכאורה לא יכולה להשפיע עליהם. אני לא יודע על מה הוא כועס עליך, אם בכלל, או אם כל הדברים הם חרדות ו/או דיכאון או דברים אחרים שקשורים אליו, והתנודות הרגילות של החיים מעצימות אותם, ואת הכעסים כתוצאה מכך. אין לי דרך לדעת את זה. לכן גם אני לא יכול לומר לך מה את יכולה או צריכה לשנות או לוותר כדי שהתהליך אצלו יתהפך, וכדי שיבין שטוב לו איתך, ושהוא יכול לתת בך אמון "שלא תכעיסי אותו", או לפחות לא באופן שלא יוכל להתמודד איתו. אני לא יודע אם יש דבר כזה, או כמה רחוק הוא כבר בראש, עם עתיד בלעדייך.

העניין הוא שכל עוד את פסיבית, ונותנת לדברים לקרות, וכבר כתבתי לך את זה, את "עלה נידף ברוח", וזה מאד מאד קשה, מה עוד שהאלטרנטיבות שאת רואה לחיי הנישואים הן קשות. את רוצה גם עתיד בטוח, וגם אהבה, ומסיבות שונות קשה לך לראות את זה מגיע בקלות אם תיפרדו.

כל עוד לא תלכו לטיפול ביחד, תישארי בעמדת המתנה בלבד, ואם תנסי משהו זה יהיה תוך גישוש באפילה. זה לא אומר שלא תוכלי לעשות דברים נכונים שישיגו את המטרה, אבל זה אומר שקצב ההתקדמות יהיה איטי, ושאסור לך לאבד את הביטחון בדרך הזו גם אם זו לקיחת סיכון רגשי, כי אף אחד לא מבטיח לך שמשהו משתנה, ובעיקר שהתחושות ו הרגשות שלו משתנים, ואם הוא יגיד משהו כזה, זה יהיה רק לאחר הרבה זמן. זה אומר שבדרך הזו, ללא טיפול משותף, את צריכה נשימה מאד מאד ארוכה.

עם זאת, מכיוון שיש לך קשר כלשהו עם המטפל שלו, בין אם זה ראוי מבחינתו או לא, את יכולה לנצל את זה כדי להעביר מסרים נוספים, שעיקרם הוא: 'אני רוצה שיהיה לו טוב, אני רוצה שירגיש טוב איתי, מה נדרש ממני כדי לעזור לו?" שכמובן, בצד זה, ולפעמים גם מבלי שייאמר, יש גם "אני רוצה שיהיה גם טוב לי", אבל יתכן מאד שכאמירה זה אולי יישאר חבוי בערוץ הזה, אם תוכלי להגיד לעצמך שכאשר יהיה טוב לו, יהיה לו קל יותר להיות נדיב ונעים איתי.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com