הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לא רוצה מחוייבות. לא עכשיו לפחות...

ד"ר אורן חסון(8.11.2017, 21:24)

בת 25 יקרה,

יתכן שזה חלק ממך: הפחד ממחוייבות לטווח הרחוק. אולי לכן את מתקשה להרגיש בלעדית עם בני זוג. ואולי את אומרת לעצמך שזה לא יהיה לפני גיל 30, כי האמירה הזו מקלה עליך שלא להתמודד עם הקושי הזה כבר עכשיו.

אני אפילו לא יודע לומר לך אם זה טוב או רע. לו היית גבר, זה היה מקובל יותר. כאשה, זה פחות בתוך הנורמה אבל בהחלט נשים לא מעטות לא רוצות את המחוייבות הזו. הקושי הוא קודם כל להתעמת עם הנורמה, ובעיקר עם הסטיגמה שאם את אשה ורווקה, ובלי ילדים, אז סימן שמשהו בך פגום, שהיא חזקה יותר מסטיגמות דומות לגבי גברים.

וכאן, באמת נשאלת השאלה אם את מרגישה בנוח בתוך המקום הזה שלך, ואם לא - למה לא? האם בגלל הפחד מהסטיגמה? האם בגלל המחשבה שמשהו בך באמת לא בסדר, שאולי מגיעה מתוך איזו שהיא תובנה על עצמך ועל ההסטוריה שלך?

אם תחשבי שזה חשוב, אולי כדאי ללכת לטיפול, ורצוי לעשות זאת עם מטפל או מטפלת שיודעים שלא להכנס לתוך סטיגמות, ולא להפעיל עלייך את השיפוט של הנורמה. אבל אולי גם תגיעי למסקנה שאת שלמה עם עצמך היכן שאת, ושתמשיכי להיות שלמה עם עצמך גם בעתיד - עם כל בחירה שלך. ואולי תעזור לך בבדיקה העצמית הזו השאלה: אם הייתי במקרה נפגשת עם גבר אחר, שהוא באמת כל מה שהייתי יכולה לחלום שיהיה בבן זוג שלי, האם הייתי מוכנה להתחייב לקשר של נישואים ולילדים עוד לפני גיל שלושים?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com