הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לאהוב את מי שלא שובר ביצים

ד"ר אורן חסון(15.11.2017, 11:45)

מור יקרה,

את שואלת שאלה מוסרית קשה, לכאורה. את אומרת: אבל רגע, אם הוא "ילך על ביצים", ובעצם, אם אתרגם את זה למילים אחרות - "אם הוא יתחשב בי", הוא לא יהיה הוא. אם הוא זה הגבר שלא מתחשב, ושמקלל או אומר דברים אחרים פוגעים במכוון וללא שליטה, את לא תהיי שם. כי את אומרת שני דברים: הוא, זה האדם הזה שמדי פעם עושה דברים שכאלה, ואת ה"הוא" הזה אני לא רוצה. אז למה את מתנגדת לכך ש"הוא" ישתנה ויפסיק להיות ה"הוא" הרע הזה? הרי לא את ה"הוא" הזה אהבת, נכון? אלא את כל היתר.

אם את חושבת שההליכה על ביצים היא עניין שביר, וזה רק עניין של זמן לפני שיתחיל לשבור ביצים שוב, אז חפשי מישהו אחר שיעשה זאת באופן טבעי, מבלי להיזהר כל הזמן, כי מגיע לך מישהו כזה. ואם את חושבת שהוא יתרגל לנהוג אחרת, ויראה כי טוב, את תאמצי אליך את ההוא החדש הזה, ואולי תוכלי לקרוא לו "אתה" במקום זה.

לגבי "סליחה" את שואלת אם מגיע לו שתסלחי לו. לא יודע. אבל אפנה את השאלה אליך: האם מגיע לך שתסלחי לו?

"סנקציות" הם מה שקורה בין בני אדם שכועסים זה על זה. סנקציות את עושה לפעמים לאמא שלך או לאבא או לאח שלך או לחברה קרובה, שהכעיסו אותך. את לא מדברת איתם כמה זמן, לא מתקרבת אליהם, כועסת עליהם, ועם חבר: נמנעת ממגע קרוב, כי זה באמת קשה כשאת כועסת. סנקציות זה מה שבא עם הכעס, מור, עם הידיעה שעדיין נשארים ביחד. אחרת זה כבר לא סנקציות, זה פרידה.

קחי את ההתכתבות הזו וקראי אותה שוב ושוב. אני מרגיש שאת לא מבינה אותה עד הסוף. תעבדי את זה עם עצמך, כי זה באמת יכול לקחת זמן. יש דברים שאדם צריך לומר אותם לעצמו שוב ושוב, עד שהוא מבין.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com