הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האם יש השפעה לטיפולי הפוריות?

ד"ר אורן חסון(15.11.2017, 11:46)

מאיה יקרה,

אני חושש שבעלך לא בדיוק מבין את הגבולות. אחרי הכל, היה אמור להבין שמה שהוא אומר לה, מגיע גם אליך, ושאת לא אוהבת את השיתוף. הוא אמור להבין שכאשר יגיד עוד, זה יגיע אליך ותכעסי. ועדיין, קשה לו לשים גבולות לצורך שלו בשיתוף, או אולי סתם ברכילות. לא יודע.

יש גם אפשרות אחרת, והיא שאולי הוא יותר מתוחכם, ומנסה להעביר אליך מסרים דרכה, דווקא כי הוא יודע שהיא תגיד לך. אולי חושב שתקשיבי לה יותר אם יש לו ביקורת, או אולי הוא חושב שתרגישי טוב יותר עם מחמאה שתגיע בצורה הזו. כמו למשל, אם תדעי שהוא חושב שנהיית רגועה יותר, ושאולי תרגישי שזה אמין יותר כאשר תדעי שזה מה שהוא מספר לסביבתו. גם זו אפשרות.

אגב, תקופה של טיפולי פוריות היא תקופה קשה לשני הצדדים (ראי מאמר על ייעוץ זוגי תוך כדי טיפולי פוריות, ובעצם, הנה עוד מאמר על טיפול זוגי וייעוץ בטיפולי פוריות). יתכן שיש לו צורך לשתף אחרים בזמן הזה, כי הוא מוצף וקשה לו. קראי את המאמרים שצרפתי, כי יתכן שקצת הלכתם לאיבוד זה לזו, ואתם צריכים לא לשכוח לדבר ביניכם. כמעט תמיד קשה יותר לאשה בתנאים האלה, וכמעט תמיד היא יותר "משימתית" עד שלפעמים היא שוכחת שיש לה פרטנר שגם לו קשה (גם אם פחות), וזקוק לאשתו כדי לדבר על זה, או לפחות להרגיש קרוב.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com