הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

במקום מאבקי כוח

ד"ר אורן חסון(15.11.2017, 11:49)

דון יקרה,

אתם נמצאים בתנאים מבודדים, סגורים מאד ביניכם לביניכם בכל רגע שאינו עבודה, ואולי גם בעבודה, ויצרתם או נקלעתם למצב היררכי, שבו הוא הדומיננטי, ובו הוא הנותן והמביא דברים בפני הבוס, אני מניח שזה משום שהוא בתפקיד גבוה יותר, ולכן אתם מניחים שדבריו יישמעו טוב יותר, או משום שהוא לא מאפשר לך לומר כדי שמעמדו לא ייפגע.

נקלעתם למאבקי כוח. למרות ההתפתחות המקצועית שלכם, היחסים שלכם עדיין אינם יחסים בוגרים. אתם נלחמים זה בזה על מי צודק ומי עושה יותר, וכשהמלחמות האלה והמריבות האלה הם על דברים קטנים ויומיומיים, זה אומר שהמלחמות הן תמיד על המלחמה הבאה. כי "אם הצלחתי להוכיח עכשיו שאני צודק/ת, אז יש לי נקודת התחלה טובה יותר בויכוח הבא".

יתכן שאת אולי פגיעה מכדי להניח לדברים קטנים ולא חשובים, והוא אולי פוחד מדי לאבד שליטה ולכן לא מוותר על כלום. זה מתכון לא טוב, ו"ילדותי" במובן הזה שהוא מגיע מתוך הרבה חוסר ביטחון וחוסר ניסיון בהתנהלות של יחסים, שמפריע לשניכם להיות רכים יותר.

אם יהיה לך קשה איתו, וכאשר תרגישי שאין לך ברירה, תמיד תוכלי להיפרד ממנו ולשלם את המחיר. לכן, לא על כך אני כותב לך. האופציה הזו, על המחיר שתשלמי, תמיד תהיה לך.

אבל אתן לך משהו לקרוא, דון. כדי לבחון את האפשרות להתנהל אחרת מולו. כותרת המאמר היא "מטפל זוגי באינטרנט: שיפור הזוגיות - לא יותר עבודה אלא שינוי רגשי". הקישי על הקישור, וקראי אותו. אם תרצי לאחר הקריאה, אתן לך גם קישור לשיחה עצמה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com