הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להתמודד עם התאהבות לא רצויה

ד"ר אורן חסון(21.11.2017, 11:18)

דנה יקרה,

לפעמים פנטזיה זה בסדר, אם את יודעת לתת לה את המסגרת שלה ויכולה להישמר לא לממש אותה. לפעמים, וגם דברים כאלה היו, זה כן הוליך למשהו טוב, אבל בדרך כלל לא, כי יש כל כך הרבה אי ודאות בתהליך שבשלב מסויים מפסיק להיות תלוי בך בלבד. ואני כבר לא מדבר על פגיעות באחרים.
פנטזיה שכזו, או אם תרצי, "התאהבות" לא רצויה, זה דבר נורמלי ויכול לקרות. נדלקת על מישהו, את חולמת על מה שתעשי איתו, וזה מרגש מצד אחד, ומפחיד מצד שני. ובעיקר, אולי, את שואלת את עצמך גם, אם את מצליחה להתפנות לזה, מה זה אומר על האהבה שלך לבן הזוג שלך.

צרפתי כאן, בקישור הזה, חיפוש שעשיתי במסגרת הפורום הזה, לתכתובות קודמות שלי עם נשים בעיקר על התאהבויות דומות. קראי אותן ואת תשובותי. זה אולי יראה לך שאת לא לבד. וכשאני אומר "זה נורמלי", אני מתכוון לכך שזה קורה מספיק פעמים ולמספיק אנשים כדי להבין שאת לא חריגה, גם אם זה לא קורה לכולם.

הידלקות שכזו אינה אהבה, דנה, ואני מבין שאת "עם ראש על הכתפיים" ויודעת את זה. אהבה זה הקשר העמוק והחיבור הרגשי העמוק שיש לך עם מי שקרוב אליך, שחשוב לך בחייך, ושקשה לך לראות את עצמך בלעדיו בעתיד, כמו הורים, אחים ואחיות, בן זוג, ילדים, חברים טובים ואפילו חיית המחמד שיש לך. כאשר עם בן זוג, קיימת גם האינטימיות והמשיכה כאהבה ברובד נוסף.

זה לא מה שיש לך עם המדריך הזה. נכון שתרגישי אולי אכזבה אם תחמיצי את האפשרות הזו גם כאשר אין לך כוונה לממש אותה, ואולי דווקא כי אין לך כוונה לממש אותה, אבל אם את שמה אותה בתא המתאים שלך בזיכרון ובחווייה, גם הפנטזיה הזו יכולה להיות לא יותר מרובד נוסף של זיכרון וחוויה של חיים, ומחשבה נעימה על משהו, כמו חלום טוב, אולי אפילו חלום רטוב טוב. אלא אם את מעסיקה עצמך באובססיביות של רגשי אשמה - שיכולים לקחת אותך למקומות מאד לא נכונים, ולהרחיק אותך מבן הזוג שלך (כן, כנראה דווקא יותר רגשי האשמה מאשר הפנטזיה עצמה). אולי גם כאשר קשה לך להתמודד עם אכזבות כשאת רוצה משהו שאת לא יכולה להשיג. את צריכה לדעת מה משניהם חזק יותר.

כנראה שהכי נכון לך זה לסיים את הסדנה, ולתת לזה להרגע, ולתת לעצמך זמן כדי לאפשר לעצמך להיות שוב שלמה עם בן הזוג שלך.

אם קשה לך להניח לרגשי האשמה, או לתחושת הריחוק שלך , אולי כדאי ללכת לטיפול. אם תרגישי את הצורך בזה, עוד לפני הליכה טיפול שהוא מן הסתם התחייבות לתהליך ממושך, בדקי אתי את האפשרות לשיחת ייעוץ טלפוני חד פעמי (לחצי על הקישור להסבר) שיחה שאולי תקל עליך לסדר קצת את המחשבות.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com