הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להתגבר על התנגדות לעזור

ד"ר אורן חסון(3.12.2017, 17:28)

מירי יקרה,

המעמסה רבה, כאשר יש שלושה ילדים קטנים. הקושי שלו להתמודד עם המעמסה הזו, בין אם כי זו מעמסה רגשית כבדה מדי בשבילו, או משום שזו מעמסה פיזיולוגית קשה מדי בשבילו, או שילוב של שניהם, הופכת את המעמסה הזו לכבדה יותר עליך. בעיקר, היא מוסיפה לך את התחושה שזה לא פייר, וזה כשלעצמו רק הופך את הכל לעוד יותר קשה לך.

האם זו "שיטה" שלמד, כי היא עבדה לו קודם? האם כאשר קשה לו הוא באמת חווה מיגרנות קשות יותר? קשה לדעת. כך או כך, זו מעמסה רגשית שנמצאת אצלו, בשל קושי או חולשה, ולמרות הלחץ שלך וההבנה שאין ספק שיש לו, שקשה לך כשהוא כך, הוא לא מצליח להשתחרר מזה, ולקחת יותר על עצמו, למענך.

יתכן שתוכלי לעשות זאת בהדרגה, ולתת לו יותר דרך בקשות שיש בהן פחות לחץ. קראי בבקשה את המאמר שלי, "שיפור הזוגיות: לא יותר עבודה, אלא שינוי רגשי" בדף הטיפול זוגי - מאמרים אצלי באתר. לכאורה, זה לא אותו המקרה, אבל מבחינת דרך העבודה האפשרית שלך, זה בהחלט דומה. זו התנגדות שלו לעשייה, שבמקרה שלך היא רק מתבטאת באופן שונה. דרך הניסיון שלך לשנות, יכולה להיות מאד דומה, אבל דורשת הרבה סבלנות. עד עכשיו היתה לך, ואת מתחילה לאבד אותה. נסי לחזור לסבלנות שהיתה לך, אבל נסי לשנות את דרך התגובה שלך לפי הצעתי במאמר הזה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com