הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להוציא מהבית גבר מסוכן

ד"ר אורן חסון(8.12.2017, 15:25)

רינה יקרה,

אני מבין שאתם חיים בדירתך, ולא ילדים. המשפט האחרון שלך, שאת חוששת שאם תסלקי אותו הוא ינקוט בצעדים אלימים ובנזקים, נשמע לי משפט חמור. כי זה לא רק שהוא עוקב אחריך, לפי חשדך, אלא שאת לו סומכת עליו ומרגישה כפויה להיות בקשר הזה איתו.

רצוי מאד שיהיו לך מקורות תמיכה, כדי שתרגישי בטוחה. הם זה ללכת להורים או לבני משפחה אחרים בעת מצוקה? גם זו אפשרות. האם זה לזמן משטרה אם וכאשר תשמעי איומים ממשיים? - בודאי שכן. זה הבית שלך, ומותר לך לומר לו "די, בבקשה קח את הדברים שלך ותלך". מותר גם לך להתקין הקלטה בטלפון שלך. מותר גם לך ללכת למומחה שיבדוק את החשדות שלך, שזה אולי הדבר הראשון שכדאי לעשות.

אבל גם אם אין שום דבר שכזה, מותר לך לסיים קשר שאת פוחדת ממנו, או שאת פשוט לא רוצה. וזה מה שנראה לי. בין אם את פרנואידית, ובין אם החשדות שלך נכונים - אם את לא רוצה בקשר, מותר לך להיפרד ממנו, ולהוציא אותו מהבית שלך. אם קשה לך לבדך, ראי אם תוכלי לעשות זאת בפגישה משותפת עם הורייך, בביתך אולי, או עם חבר או חברות ביחד. ואם צריך, להקליט, ואם צריך להזמן משטרה וצו הרחקה. מותר לך, זה הבית שלך, וזו זכותך לגור עם מי שאת רוצה ולא לגור עם מי שאת לא רוצה, וחובתך, ואני חוזר, חובתך, לשמור ולהגן על עצמך. יש דרכים לעשות את זה. אל תישארי לבד במערכה ושתפי את כל מי שיכול לעזור לך. כולל - ללכת למשטרה לא כדי להגיש תלונה, אלא כדי לבקש להתייעץ עם שוטרת.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com