הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

יציבות נפשית וחיים שלווים

ד"ר אורן חסון(10.12.2017, 13:31)

זאב יקר,

מבחינתך, הבחורה בלתי יציבה לחלוטין. ברור שזה לא טוב לך. קיימות לפחות ארבע אפשרויות ברורות לחוסר היציבות שלה. או שהיא מתלבטת ביחס אליך ולא בטוחה בקשר בניגוד לך, או שהיא מושפעת מאד על ידי הוריה ולא חזקה מספיק להתמודד עם זה, או שהיא לא יציבה נפשית, או שהיא עדיין חושבת על איזה קשר קודם ומקווה שהוא יחזור. אני מניח שאתה מקווה שזו האפשרות השניה, ושאולי תוכל לעזור לה להתמודד עם הוריה, אבל א. אתה לא יכול לדעת אם תצליח, כי אתה לא יכול לדעת את מידת התלות ואת הסיבות לה, וב. יתכן שזה אחד מהדברים האחרים או שילוב של כולן ביחד. כך או כך, היא לא יציבה מספיק, ואין לה הכוח הנפשי להתמודד עם הוריה, או אם התנודות במצב הרוח שלה. כך או כך, העובדה שהיא בין לבין כן מצליחה להיות כל כך חיובית כלפיך, ואחר כך כל כך שלילית, מרמזת על כך שיש לה קושי נפשי להתמודד עם תנודות בלחצים או ברגשות. סביר להניח שגם אם תצליח לשכנע אותה להתמודד מול הוריה, היא תמשיך להיות ברכבת הרים רגשית, ולכן גם תגרור אותך לזה. כך שיכול להיות שהיא בחורה מופלאה מהמון בחינות, נראית נפלא, מצליחה להביע את עצמה רגשית באופן שלא חווית בעבר ברגעים הטובים שלה, הסקס נהדר והיא בחורה מבריקה מבחינה אינטלקטואלית, אבל היא לא תצליח להיות לך בת זוג טובה. לפעמים, מה שצפוי לך בעתיד הוא מה שחווית בעבר. הפגיעות שהיא פוגעת בעצמה הם אינדיקציה מאד רלוונטית להפרעת אישיות. היא יכולה להיות מקסימה לרגעים, והאדם הכי נדיב ומתחשב בעולם, אבל לברוח אחר כך למקומות אחרים לגמרי. זה מה שחווית.

האם תוכל "להציל" אותה? - אם אני קורא נכון את התמונה, אז לא תצליח לבד, ולא בלי טיפול משמעותי וארוך שהיא צריכה לעבור (ואולי כבר עוברת), ושהיא צריכה להתמיד בו. אם אתה מחפש חיים שלווים, זה לא היא. אני רק אומר. ההחלטה בסופו של דבר היא שלך.

אבל שים לב: מתוך הכותרת שלך - "סיפור האהבה היחיד שלי", אני שומע ממך עוד משהו. וזה שלא קל לך להתאהב, או שאתה חושש שלא קל לך שיתאהבו בך. אולי לכן אתה נתלה דווקא בה, למרות חוסר היציבות שלה. היא נתנה לך המון ביטחון ברגעים הטובים שלה, ואת זה אתה מחפש. אני חושב שיש לך מה לעשות עם עצמך כדי להגיע למקומות טובים יותר. אני לא יודע אם דרך תמיכה של חברים, או דרך תמיכה משפחתית שאני לא יודע עד כמה אלה יכולים להיות קרובים מספיק אליך כדי לעזור לך לעבוד על זה. אם לא, אולי נכון יותר ללכת לטיפול, כדי להקנות לעצמך את הביטחון במי שאתה. אני שומע ורואה אותך כאדם טוב, רהוט ואינליגנטי (אני קורא את הסאבטקסט של מה שכתבת). אבל חסר ביטחון. זה משהו שיש ללמוד להתמודד איתו ולחזק.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com