הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להסתבך בגלל לחצים

ד"ר אורן חסון(11.12.2017, 12:14)

אנונימי יקר,

אני חושב שקצת הסתבכתם, כשאולי לא הייתם צריכים להסתבך. אני מקבל לגמרי את מה שאתה אומר, שאתה לא חושב שקשר צריך להיות 100%, כי אין שלמות. אבל מצד שני, גם אתה רוצה שלמות, כלומר שלמרות שאתם לא "מושלמים" ביחד, שהיא תהיה שלמה עם הקשר ב 100%, וכבר עכשיו כשאתם בתחילת הקשר (ולא כתבת כמה זה בתוך ההתחלה). כלומר, אתה מתלונן על זה שהיא רוצה שלמות בקשר, אבל דורש ממנה שלמות ברצון שלה. אני לא בטוח שגם אתה שלם בכל מאה האחוזים, אבל אני חושב שאתה מוכן, למרות זה, להצהיר בקלות רבה יותר על המחוייבות ועל השלמות הזו. אני לא מגנה את זה, כי יש בזה טעם בכך שההצהרה הזו שלך היא בעיקר הצהרת כוונות. פעמים רבות כך אנשים נוהגים, וזה יוצר מומנטום חיובי. אתה מקבל את 90% הביטחון שלך בקשר, ומצהיר על 100% שלו. אבל קשה לך כשהיא לא מצהירה על מאה האחוזים שלה.

אני חושב שמה שקרה משם והלאה, הוא שאולי לחצת עליה, בשל האכזבה שלך, כדי להבין את האמירה שלה שהיא צריכה יותר זמן להיות בטוחה, והיא נאלצה לומר משהו שאולי לא היתה צריכה או אמורה לומר לך, כלומר - מהו הדבר שמפריע לה. גם אם משהו במגע שלך לא מתחבר לה מספיק, אם היא מחליטה שאתה נפלא עבורה בכל פרמטר אחר, ורוצה לבדוק את עצמה, היא יכולה להדריך אותך ספציפית איך לגעת אחרת, מבלי לומר לך משהו שיוריד לך את הביטחון. כי זה קצת כמו לומר לך שהיא לא אוהבת את הצחוק שלך, כי מה אתה יכול לעשות עם זה. או שהיא מתרגלת ולומדת ואוהבת אותך למרות האף או הצחוק, ואחר כך אולי בגללם, או שהיא תחליט מתישהו שזה ממש מפריע לה. אבל זו החלטה שלה שצריכה להגיע בזמן שלה. לומר לך את זה, יכול להיות מיותר, כי זה מערער אותך, ואולי לחצת עליה מדי. זה משהו שהיתה יכולה בעדינות לנסות ולהדריך אותך בהמשך, ולהחליט אחר כך אם זה מספיק טוב לה. אבל לתהליך שכזה, אם הוא חשוב לה, היא צריכה זמן, ואולי לא איפשרת לה לעשות את זה בזמן שלה. בהחלט יתכן שהיתה מתמודדת עם זה, ואוהבת אותך יותר בשלמות, ומתחייבת כמוך, במהלך הזמן.

ואל תשכח שאנשים שונים מתאהבים ומוכנים להתחייב בקצב שונה. אני חושב שאולי קצת נלחצת, ונגררתם למקום לא רצוי.

התוצאה של האמירה הזו שהעניין הזה, של המגע והאינטימיות, מונח על השולחן, ואתה מרגיש במבחן. חבל שזה כך, אבל זה כמעט בלתי נמנע. הדרך הנכונה עבורך היא לנסות להדחיק את העובדה שאתה במבחן, להתעלם מהחרדות ומהפחדים שאולי הקשר לא יצלח בסוף, ופשוט להתמסר, לתת לה להדריך אותך כשצריך, אבל ללא ציניות אלא מתוך אהבה, התחשבות ואמפתיה. זו הדרך היעילה ביותר לשמור עליה כאשר הכוונות של שניכם רציניות וטובות, וכשאין משחקי אגו - להמשיך ולהתמסר לקשר, ולהניח בצד את החשש שאולי זה לא יצליח. זה ממש לא פשוט לעשות את זה. אל תלחץ בעניין המגע, אל תתייאש כזה לא הולך, ותן לה להדריך אותך בקצב שלה. רק אמור לה את זה, שתדע שגם היא צריכה לקחת אחריות. אלא אם היא אומרת שהיא רוצה שאתה תיזום - וגם זה יכול לקרות.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com