הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קושי ממשי וקיים, שצריך להתמודד איתו

ד"ר אורן חסון(13.12.2017, 15:32)

סיוון יקרה,

יש ביניכם ניגוד עניינים מהותי, שבאמת משפיע על היחסים שביניכם. העניין הוא לא רק שאת לא רוצה או לא בטוחה שרוצה ילדים והוא רוצה אותם כבר לפני שנתיים, אלא גם שיש סיכוי לא רע שהפער ביניכם יגלוש לחייכם גם בהמשך. הסיבה - שהוא יתקשה להבין אולי איך את לא מתלהבת מהם כמוהו, ואולי רוצה עוד.

ראי, זה באמת לא פשוט. דחית את העניין עד עכשיו מסיבות שונות, ואת מבינה שכבר לא תוכלי, ושתצטרכי להחליט. עכשיו, בקרוב מאד או אתמול. אבל יש לך עדיין חרדות. לא סיפרת עדיין ממה, ויכולות להיות סיבות שונות, כי יש נשים לא מעטות עם חרדות לגדל ילדים, אולי לא פחות מחרדות שיש לגברים להביא ילדים לעולם. המוסכמות פועלות נגדך, וזה, למרבה הצער, כנראה לא תורם הרבה לתדמית שלך בעיני עצמך (שלא לדבר על זו שבעיני אחרים).

אבל את צריכה להחליט. זה גם הוגן כלפיו, וגם הוגן כלפייך. אבל הנה מה שאני חושב: שאם תחליטי שכן, אני חושב שמאד כדאי שתלכי לטיפול. גם לפני - לא כדי להחליט, כי את ההחלטה את צריכה לעשות עכשיו (וכבר עברת טיפולים שכאלה), אלא כדי ללמוד לחיות עם ההחלטה הזו - תוך כדי הניסיון להכנס להריון, ואולי יותר תוך כדי ההריון עצמו ואחר-כך גם בהמשך, כשיש לך ילד או ילדים. אני לא יודע לאורך כמה זמן זה יידרש לך. אבל המטרה לא תהיה לעשות את זה, אלא ללמוד לחיות עם זה, ועם הקשיים היומיומיים שיהיו לך, מעצם האחריות, מעצם העובדה שאת כבר ממש לא אדון לעצמך (או גברת לעצמך, לצורך העניין), ושיש לך הרבה פחות שליטה על חייך, וכנראה גם התמודדות עם הכעסים על כך, הן כלפי הבעל והן כלפי הילדים - שיוכלו ללוות אותך בגלל זה. וללמוד ליהנות מזה, ולהסתכל בחיוב על מה שיש, למרות ההחמצה של מה שלא יהיה יותר, ובצידה, כי היא לא תיעלם.

אם את יכולה לשלם את המחיר הזה, של ההבנה שטיפול יוכל להקל עלייך ולעזור לך, ועם העשייה הזו, אז יהיה לך לדעתי הרבה יותר קל בדרך. אבל זה אולי חלק מהעניין, מבינה? אולי זה דורש לשים עוד משהו מהאגו בצד, אבל יאפשר לך לעשות את זה, ולחיות עם בעל מוצלח שהוא גם אבא טוב ומשקיע, ולהקל עלייך ועליו את המשפחתיות שלכם.

ההחלטה היא שלך, סיוון, הקושי הוא ממשי כי הוא ממשי וקיים, ואת צריכה להחליט לאן לנווט את חייך, וללמוד להיות שלמה עם כל דרך שתבחרי, כי הקונפליקט שבינך לבינך הוא אולי קשה מהקונפליקט שבינך לבינו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com