הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מחיר שאולי קצת קשה לך לשלם

ד"ר אורן חסון(13.12.2017, 23:40)

אסף יקר,

תודה על המחמאות. מה שאני יכול הכי בקלות עכשיו, ובמסגרת הזו, של הפורום, זה אולי פשוט לתת פרופוקציות. העובדה היא שהיחס בין המינים הוא בערך 1:1. העובדה היא שרובם מתחתנים. העובדה היא גם שרוב הגברים אינם חזקים, בולטים ועם כריזמה, כך שניתן להסיק מזה (או פשוט להתבונן סביב) שיש נשים רבות שבוחרות גברים שאינם כאלה.

אבל יכול להיות שאתה בוחר נשים שהיו רוצות גברים שכאלה (ואני אפילו לא נכנס לשאלה אם וכמה אתה כזה, כי כפי שאמרת, איני מכיר אותך), אולי כי הנשים האלה הן אמביציוניות, אולי יפות, אולי לבושות יפה - ואנא לא להתנפל עלי כי אני בכוונה יוצר סטריאוטיפיזציה - ואלו הן הנשים שאתה מעדיף.

והנה, אמרת בעצמך - עזבת לפעמים בנות זוג שלא היו הטעם שלך. כך שהיו נשים שרצו אותך. הקושי הוא לחבר את הטעמים. ואני חושש שבמקום להשאר מי שאתה ואולי גם להבין שאולי אתה לא מחפש מישהי שמחפשת מאצ'ו כריזמטי, כי היא לא מתאימה לך. לא כל מי שתהיה לטעמך, תרצה מאצ'ו כריזמטי. אתה אולי צריך ללמוד לחפש את אלה קצת אחרת, את אלו שלטעמך, ושמחפשות גבר שאינו כזה.

העניין הוא, וכאן אחד הקשיים של העידן המודרני - ובעיקר זה שמתנהל על ידי אתרי הכרויות למיניהן - שהזמינות מאד גבוהה, ולכן אם אתה קצת איטי, או שלומדים אותך קצת לאט, אתה עלול לפספס. כך שסביר שכטקטיקה, בעידן הזה אתה צריך להסס פחות, להחליט מהר יותר, ולעדכן את ההחלטות שלך אחר כך. יש לזה מחיר, והמחיר הוא שתצטרך יותר פעמים לאכזב את הצד השני, לאחר שלכאורה התחייבת שאתה רוצה. אני חושב שזה מחיר שקצת קשה לך לשלם, כי אתה לא רוצה לפגוע באחרים, ואני מאד מכבד ומעריך את זה.

אגב, כתבתי לא מזמן מאמר ב Ynetעל החרדות מפני אי הבנה של העולם הנשי. אולי כדאי שתקרא: אני יוצא לדייטים כבר שנים, אך שום דבר לא הולך.

כך או כך, בתשובה לשאלה שלך: זה כנראה בעיקר מעיד על כך שאתה גבר מתחשב. ואולי גם כזה שקצת איבד ביטחון... :-)

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com