הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

יחסים אסימטריים

ד"ר אורן חסון(13.12.2017, 23:42)

מואנה יקרה,

אתם בשנות השלושים שלכם, והיחסים שביניכם אינם סימטריים. הוא גבר פנוי, וזמנו בידו לחפש את עתידו. זמנו בידו גם בשביל ההווה שהוא רוצה לעצמו עד שיגיע לעתידו. אני מבין שהיה ביניכם קליק, אבל את לא יכולה לספק לו את מה שהוא צריך עכשיו, ומבחינתו - אולי גם לא את מה שיהיה בעתיד. יתכן ששקל את זה, אבל הקצב שלך הרבה יותר איטי מזה של גבר פנוי בשנות השלושים שלו. לא רק קצב ההתקדמות למגע מיני, אלא גם היכולת שלך להיות לו בת זוג, והזמן שבו תהיי פנויה לקשר ממשי ומשפחתי. גם אם את רוצה את זה, הוא יכול להכיר מישהי ולהתחתן ללא עכבות ועם הכרות טובה וחיים משותפים בדרך, בעוד חצי שנה. איתך זה לא יכול לקרות.

כך שיתכן מאד שלמרות שהוא נמשך אליך, הוא ניסה להמשיך לחיות, כי התקווה שאת נותנת לו לשנות את ההווה ואת העתיד שלו היא תקווה רחוקה. העובדה שיש לך חרדת נטישה יכולה אולי לגרום לו קצת רגשי אשם, אני אלה לא מוצדקים. אם זה מה שקורה לך, אולי את צריכה קודם להיות במקום שבו תוכלי ליצור מחוייבות דומה, ובקצב דומה, לפני שתצרי קשרים חדשים שעלולים לפגוע בך. לא בגלל, ו לא בגללו, אלא בשל אי התאמה במקום שבו אתם נמצאים בחיים שלכם. זה קרה לך חודש קודם, ומי יודע? - אולי מסיבה דומה. זה לא שהוא רוצה במכוון לפגוע בך, ובודאי שלא בגלל זה פגש אותך מלכתחילה, אבל הוא גם דואג לעצמו, ובצדק.

את רוצה לצאת מהנישואים שלך, ואת מחפשת קשרים אחרים, ומנקודת פגיעה מאד. נראה לי שאת צריכה לעשות צעדים מעשיים, אם את מחפשת חיים חדשים, ולא כתבת לי מה מעכב אותך. אני חושב שזה הדבר הראשון שאת צריכה לעשות. אני מבין את זה שאת מחפשת אהבה, ושזה חשוב לך מאד, אבל בשלב הזה, צריך להבין שיתכן שתשלמי את המחירים הקשורים ביחסים אסימטריים.

אגב, נדמה לי שהכותרת שלך מספרת לי שאת די מבינה את זה. כי היא אומרת: הנה, קרה משהו שציפיתי שיקרה (גם אם לא רציתי). ואני חושב שאת מבינה שהסיכוי שזה יקרה כרגע, כשידייך כבולות ואינך יכולה לפתח קשרים שבני הזוג שלך ירצו, הוא גבוה יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com