הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

החיים קלים יותר כשמקבלים בני אדם

ד"ר אורן חסון(15.12.2017, 17:36)

מואנה יקרה,

קיבלת את מה שכתבתי בפיסקה השלישית, אבל אני חושב שבכל זאת קשה לך עם המשפט המסכם שלה: "אבל בשלב הזה, צריך להבין שיתכן שתשלמי את המחירים הקשורים ביחסים אסימטריים."

כוונתם של הגברים שאת פוגשת אינה בהכרח רעה. אבל כמוך, גם להם יש צרכים, ולא תמיד הם זהים לשלך. גם כוונתך אינה רעה כאשר אינך מתמסרת בקלות, או כאשר אינך מוכנה לעבור לגור עם גבר שפגשת חודש קודם. את צריכה לעבור תהליך מורכב, ובצדק גמור מבחינתך. גם הם צריכים, ואני מניח שלוקח להם זמן להבין מהו המקצב הנכון לך, ואם זה מתאים להם.

את פגיעה, ולכן קשה לך עוד יותר. את חוששת ממה שאת מחמיצה בשל העובדה שאת מנסה לפתח קשרים כשאת על כיסא גלגלים (או שתי ידיים קשורות לאחור, או איך שתרצי לתאר את המגבלה המעשית לך). לכן את מפספסת בקלות שיחות, כי את לא יכולה לענות תמיד. את לא זמינה "ככל אחת", ויתכן שזו באמת אחת הסיבות, ביחד עם עוד כאלה שהופכות אותך לזמינה פחות, שגורמות לקשרים שאת יוצרת לדעוך. העניין הוא שבזה אין לך מה לעשות. או שתמצאי מישהו שכל זה יתאים לו, מסיבותיו שלו (ואז אולי זה לא יתאים לך, כי תהיינה צריכות להיות לו סיבות מאד מיוחדות לזה, כמו גבר נשוי בעצמו, או כזה שלא פנוי מסיבות מקצועיות או בריאותיות או משפחותיות מורכבות אחרות, או שהוא כזה שלא בנוי לקשר צמוד, מה שאולי יתאים לך עכשיו ואולי לא יתאים לך אחר כך). אם לא תצליחי להפנים שקשרים שאת יוצרת עכשיו יצליחו כמעט רק אם הם יהיו זמניים, ושזה לא האישיות שלך אלא הנסיבות, יהיה לך מאד עם עצמך. לכן, דווקא בשל הפגיעות שלך, דווקא משום שאת מרגישה שאת צריכה הוגנות בצד השני, אני מציע שתלכי לטיפול, כי יהיה לך קשה מאד להשיג את זה, וצפויות לך עוד אכזבות בדרך. ואת צריכה גם להתמודד נפשית עם עובדה כואבת אחרת, שאת כפויה להיות במסגרת של נישואים שאת לא רוצה. שלא לדבר על כך שכאשר את יוצרת קשרים מחוץ לה, את מסכנת את עצמך, כי גילוי בגידה במצבך, עלול להעמיד את תנאי הפרידה שלך מהנישואים במצב נחות בהרבה. כרגע, את לבד מדי במצבך, ולכן גם פגיעה.

ובודאי שאת צודקת כאשר את רוצה שבני אדם יהיו צפויים, ברורים ויודעים להסביר את מעשיהם. כי כך זה הוגן ונכון. העניין הוא שאנשים רבים, גברים כנשים, אינם מושלמים ומעדיפים להעלם מאשר להכנס לעימותים, ולפעמים אולי אפילו מוצאים לעצמך תרוצים מתרוצים שונים, ובכלל זה, למרבה הצער, כנראה גם: "טוב, היא נשואה, למה היא ציפתה?" וגם אולי: "והרי, גם היא לא טלית שכולה תכלת." ברור שזה לא טוב, וברור שזה פוגע. אבל אם נתייחס לפרופורציות: קל יותר לאנשים לפגוע זה בזה באופן הזה, כאשר הם בתחילת הקשר, וכאשר הם עוד לא יצרו איזו שהיא מחוייבות ברורה להמשך. להילחם בזה, זה להילחם בעובדה שבני אדם הם לא תמיד טובים. עדיף במקום לקבל את זה שיש בני אדם שונים, ולחפש בתוכם את הטובים יותר. החיים קלים יותר אז.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com