הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להכניס אותו לטיפול ללא נוכחותו

ד"ר אורן חסון(15.12.2017, 17:43)

טל יקרה,

אני חושב שאחד הקשיים העקריים שלך הוא "פירוק נראה לי סוף העולם". השני העיקרי הוא שמסיבה כלשהי בעלך מעדיף שאת היא זו שתחליט. אולי משום שהוא יודע שאת לא תחליטי, ואז תקבלי אותו טוב יותר כי זו החלטה שלך, ואולי משום שהוא לא רוצה להיראות כ"איש הרע" של הסיפור, ורוצה שאת היא זו שתיזום את הפרידה. צרוף שני הדברים האלה יחד, משאיר אתכם במסגרת הזו, מבלי אפשרות לצאת ממנה.

כשאין לך אלטרנטיבה, את תקועה במקום הזה, ואז כל מה שנשאר לך לבדוק הוא כמה טובים או רעים הם התנאים שבהם תמשיכי לחיות. לפעמים, כשיש אלטרנטיבה, יש אפשרות להגיש אולטימטום אפקטיבי (למשל, ללכת לטיפול זוגי), ואולי לשנות. אבל בתנאי שאם זה לא יצליח, יש לך דרך אחרת. כשאין לך אלטרנטיבה, אין לך גם עמדת לחץ.

אני מבין את הבלבול שבו את נמצאת, כי ההתנהגות שלו אינה יציבה. לאחר שנים של התרחקות, פתאום הוא מלא תשוקה. האם זה כי הוא מרגיש משהו כלפייך? - אולי. ואולי הוא גילה שהוא יכול ליהנות מהעונג שבסקס, מבלי להתחייב, כי את מקבלת אותו כמו שהוא. אולי את זורמת עם זה, מתוך ציפיה, שקל להבין אותה, שאולי הוא באמת רוצה או ירצה אותך יותר בעקבות זה, ויהפוך להיות קרוב, ואולי אפילו אמפתי ומתחשב יותר.

קשה לי לומר לך באופן חד משמעי מה לעשות, כי היחסים שלכם נראים לא טוב, ואני לא יכול לדעת מה בדיוק חולף בראשו. האם באמת הוא נכה רגשית? - אני מבין שזו דעתך, ושאת חושבת שאת יודעת מהיכן זה מגיע, אבל זו אינה דעה מקצועית. וגם "נכות רגשית" אינה רק שחור ולבן, אלא עם הרבה גוונים של אפור, וכתמים בהירים וכתמים כהים, ואם אפשר לעבוד, זה על המגוון הזה. כרגע, הוא מנסה להאיר את הגוונים הבהירים יותר שבו, וזה טוב. האם זה אומר שהוא בדרך הנכונה? - אני לא יכול לדעת. צר לי שהוא לא מוכן ללכת לטיפול זוגי. אבל אולי את יכולה להתחיל לבדך, ושבעזרת המטפל תתחילו להכניס אותו לטיפול בין אם הוא יגיע גם, ובין אם לאו. ויש דרכים לעשות זאת.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com