הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

יעוץ זוגי לפני נישואים?

ד"ר אורן חסון(18.12.2017, 19:34)

אנונימית יקרה,

הלינקים ששלחת אלי לא מדוייקים, ולקח לי טיפה זמן לאתר את השיחות. הם כאן:

http://www.starmed.co.il/forum-93/msg-3890172#axzz51FWIr8pQ

וכאן:

http://www.starmed.co.il/forum-93/msg-3893812#axzz51FWIr8pQ

הכי נכון ליצור לינק לשיחה הוא דרך הקשה על המקש הימני של העכבר, כשהסמן מונח על כותרת ההודעה המשורשרת, ולפתוח את השיחה בדף חדש, ורק אז לקחת את ה URL. אחרת, מה שעשית הוא ששלחת לי לינק לדף שכולל שיחות רבות (כמו הדף הנוכחי), והייתי צריך למצוא בו את ה"אנונימית" הכי מתאימה... :)

זו מערכת יחסים ראשונה שלך, והיא מתמשכת. היא לא מושלמת. החבר שלך נכנס למצבי רוח ולדכאונות או עצבים, ואלה יכולים להימשך זמן רב, וזה מטריד אותך. גם הסקס ביניכם לא מספק אותך בתדירות שלו (פעם-פעמיים בשבוע), ואני לא יודע אם זה בגלל שאת באמת מינית יותר, או שאת רואה בזה סימן כאילו שהוא לא רוצה מספיק, ולכן סימן שאולי יש בעיה בקשר. זה לא בהכרח כך. זה לא מאד מעט, גם אם התדמית שלך היא ש"זה צריך להיות יותר" או ש"גברים שרוצים, רוצים הרבה". לא כולם.

כנראה שגם לעובדה שזה הקשר הראשון שלך יש השפעה עליך, מכיוון שאני מתרשם שאת לא בטוחה שאת במקום הנכון. נראה לי שחוסר ההתנסות שלך בקשרים נוספים גורמים לך לאבד ביטחון ביכולת שלך לזהות קשר "מספיק טוב". מה שמחזיק אותך, מצד שני, הוא העובדה שאת אומרת שגם את עצבנית לפעמים, ולכן, או בגלל דברים אחרים שאת לא בטוחה בהם בעצמך, אז אולי לא יהיה לך משהו טוב יותר. בשילוב עם חוסר הידיעה שלך איך זה עובד בקשרים אחרים, כי לא התנסית בכאלה (שלא אומר שלא ניסית), זה מערער את הביטחון שלך, ולכן את מנסה לבחון אותו במקומות החלשים שלו, או לשנות, מה שהוא מרגיש, כנראה, שמחליש אותו במקום לחזק אותו.

אני מנחש הרבה, אנונימית. לכן, אם את זוכרת, הצעתי לך את האפשרות ללכת ליעוץ זוגי לפני נישואים, ולו רק כדי שתוכלו ביחד קודם כל לבנות על מה שכן יש בכם ולכם, ולנסות לייצב את זה ולהוציא מזה משהו טוב יותר, וכבונוס, לקבל פרופורציות והבנות שיעזרו לך לקבל החלטות באופן מדוייק יותר. ומעבר לכך, שכל אחד מכם ילמד להתמודד עם הקשיים האישיים שלו, ואולי אפילו לסייע זה לזה להתמודד עם המקומות הקשים של הצד השני.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com