הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

פיל לבן, ארנבת אפורה או חתול שחור?

ד"ר אורן חסון(26.12.2017, 10:56)

שרון יקר,

השאלה היא אם אכן אלה הם פילים לבנים, או ארנבות אפורות, מבלי לזלזל בארנבות האפורות. הנה, אתה מאפשר לעצמך לסלוח לאשתך על העניין הזה, אבל קשה לך יותר עם החבר. אבל בזמנו, כשזה קרה, לא הייתם חברים (אתה והחבר!, שלא לדבר עליך ועל בת הזוג שלך). החברות שלך עם החבר הטוב שלך נוצרה בהדרגה. אם זה היה קורה לך, באיזה שלך בדיוק של ההכרות ביניכם היית מספר לו? ברגע שהייתם נפגשים והיית מבין שזו שנישקת פעם היא החברה הצמודה שלו? והרי בשלב זה אתה עוד לא יודע שתהיו חברים טובים. מתי בתהליך הזה זה הופך להיות הדבר לדבר עליו? אחרי שאתם כבר חברים טובים מאד שאז זה לא ישפיע על הקשר? לפני כן, כאשר החברות לא באמת יציבה וחזקה, ואתם לא מכירים היטב זה את זה? (ואני בכוונה משמיט את המילה 'עדיין', כי אתה לא יודע בשלב הזה שזה יהיה, כי זה לא בהכרח ב'תוכנית', דברים פשוט קורים).

ואני די בטוח שהחבר שלך לא יודע במה מדובר, כי מה פתאום הוא יחשוב עכשיו, מבלי שדיברתם על כך, על ארנבת אפורה שעברה פעם בחייו, ויבין שגילית אותה לא מזמן, ועוד שהפכת אותה לפיל לבן? הרבה יותר סביר שיחשוב שיש לך בעיות אישיות, או שאולי הוא אמר משהו לא מזמן שאתה כועס עליו, ואולי ינסה לפשפש בזכרונו מהו הריב האחרון שלכם ומה נאמר שם. במילים אחרות, סביר יותר שהוא מחפש חתול שחור, ולא ארנבת אפורה.

החטא קיים, שרון, אבל מה שאני מנסה לומר הוא שהחטא הזה כנראה לא כל כך גדול כפי שאתה חושב. אם אתה רוצה, דבר איתו. הרי כך או כך אתם מתרחקים, ואני חושב שאתה לא רוצה זאת, מה עוד שאתה נשאר להמשיך לאכול את עצמך גם אם לא תדברו, ואולי בעיקר אם לא תדברו. סביר שתמצא שכל זה לא חשוב בעיניו כמו החברות שלכם. ומקסימום, הוא ילמד שנפגעת מזה, ואולי יחשוב שאתה רגיש מדי, או אולי רגשי אשם, ואלה גם אלה כנראה מתגמדים ביחס לתחושות החברות הטובה שיש לכם, ואם זה לא יסלים, ותדע להתייחס לזה בפרופורציה ויותר לברר מאשר להיפגע ולכעוס, זה יעבור לשניכם מהר. או שתעביר את זה לבד, ותפשיר בהדרגה את היחסים איתו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com