הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

גברים שעושים סקס בעל כורחם

ד"ר אורן חסון(26.12.2017, 10:57)

אלדד יקר,

נדמה לי שאתה לא מנסח את השאלה נכון. כי זה לא שאתה מתפתה ולא מצליח לעצור את הפיתוי כי הוא גדול ממך, שעליו הכותרת 'בגידה' מרמזת. נראה לי יותר שאתה חלש מכדי לעמוד בלחץ. האם אתה עושה את זה כי אתה גבר ולכן לא יכול לסרב לסקס?

- אולי כדאי שתקרא את המאמר שכתבתי לא מזמן על גברים שמרגישים שלא יכולים לסרב לסקס לא רצוי.

האם גם אתה מרגיש שמעמדך ייפגע אם תסרב? ובעיני מי בדיוק? מהו הלחץ החברתי שאתה לא מצליח לעמוד בו? - אתה חייב לאפיין אותו, לעשות עם עצמך סימולציות של התמודדות ושל הצבת גבולות, ולבצע אחר כך.

בדיוק כשם שנשים לומדות לעצור ולבלום הצעות ולחצים לקיום סקס לא רצוי, כך גם אתה צריך. אם לוחצים עליך, אולי קשה לך לראות זאת כך, אבל אם אתה באמת לא רוצה ועושה זאת לא בגלל פיתוי מיני אלא בגלל לחץ חברתי, הרי זוהי הטרדה מינית האסורה על פי חוק. העובדה שעשית את זה בעבר מרצונך, אינה מקלה על העניין, היא רק מגבירה את היכולת לסחוט אותך. לכן, מכריחה אותך להיות חזק יותר בהתמודדות מול האשה הזו, ובעיקר - חזק מול עצמך כדי להשיג לעצמך את חופש הבחירה. איבדת אותו, ואתה צריך ללמוד להיות חזק ואסרטיבי יותר. אתה לא חייב להילחם, אגב, ולאיים, כי רצוי שזה ייגמר בשקט מבחינתך, אבל אתה יכול להפסיק את זה מבלי להשאיר פתח להמשך בעתיד.

ואם קשה לך, אולי נכון שתלך לטיפול קצר מועד, כדי ללמוד איך להתמודד ומה לומר ואיך לסיים קשר לא רצוי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com