הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להציל את עצמך ממשברים גדולים

ד"ר אורן חסון(27.12.2017, 16:42)

מואנה יקרה,

כפי שאת מספרת ומבינה בעצמך - אין בך יציבות. את פעם עם אחד, ורגע אחר עם אחר. עולם הערכים שלך הוא מאד סביב עצמך. מותר לך לבגוד בבעלך, מותר לך לבגוד בבחור הזה כי הוא לא בעלך, ולכן אסור לו להתלונן. אבל אם הוא היה עושה את זה, היית הרי מתחרפנת. הפכת אותו ל"נפש תאומה" כשאת בקושי מכירה אותו, וכבר מוכנה להתגרש בשבילו, ואולי מה שמעיד עוד יותר על הקושי שלך להתחבר למציאות, שאת חושבת שאם תגידי לו את זה, זה ישכנע אותו. שכחת לרגע שגם הוא לא מכיר אותך. אם הוא אדם יציב (ואולי את מחפשת כזה, כדי שיישאר איתך לאורך זמן, אולי כמו בעלך, בעצם), הוא מבין שהוא צריך ללמוד אותך ולהכיר אותך כדי לדעת אם להתחייב לך. והנה, הוא למדת עד כמה שווה האהבה שלך אליו, כאשר בתוך ימים ספורים, כשהוא לא היה איתך בקשר, את כבר היית עם גבר אחר. המחשבה שלך שהוא ירצה להתחייב לך כבר עכשיו, לכן, קצת רחוקה מהמציאות, מואנה. לכן את כותבת "איך לא הבנתי באמת והרסתי הכל?"

לכן את ברכבת הרים רגשית, לכן את לא לגמרי יציבה רגשית, ולכן את נעה בין תקווה גדולה לבין ייאוש גדול. כי את צריכה להתמודד עם העובדה שלפעמים את חושבת שהמציאות תתאים את עצמה אליך, ובדרך כלל זה לא עובד כך.

הצעתי לך ללכת לטיפול. אני חושב שאת מבינה את זה. אולי אהיה אפילו ברור יותר, מואנה - לכי לטיפול כדי להציל את עצמך ממשברים גדולים. זה חשוב.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com