הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפול אישי וזוגי: איך עושים זאת?

ד"ר אורן חסון(28.12.2017, 16:24)

אחת יקרה,

האמת היא שאני לא מתרגש מכך שהוא אמר לך כמה פעמים שהוא איתך רק בגלל הילדה. השאלה היא עד כמה הוא מאמין בזה לא ברגע שבו הוא אמר את זה אלא באופן בסיסי ותמידי. אנשים, בשעת כעס ומריבה, כשהם רוצים לפגוע ביריב/בן זוג שלהם, אומרים דברים כדי לפגוע, ולא משום שהם נכונים או שהם מאמינים בהם בכל רגע נכון. כך שיתכן שהוא עצמו לא מאמין במה שהוא אומר.

מה שכן מעורר סימנים לא טובים הוא הטיפול שלא צלח. אבל ממכתבך, ככל שהוא קצר, אני לא בטוח בכלל שאת באמת רוצה להתגרש. יתכן שאת לא רק חוששת מאד מהגרושים, על כל מה שמשתמע מכך, אלא גם לא רוצה אותם וכן רוצה לשקם, לו היית יודעת שיש לזה סיכוי.

מנסיוני, כמטפל ראשון וכמטפל שני או שלישי בסידרה של טיפולים אני יודע שלא תמיד זוג מתחבר אל המטפל שלו, וכן יכול להתחבר ולהצליח עם מטפל אחר. כפי שאמר לי זוג מטופלים לא מזמן, מה שעשה לו את זה אצלי ולא אצל המטפלת הקודמת שלהם, היתה העובדה שלא הייתי שיפוטי, וזה נתן להם את אורך הרוח הנדרש כדי להמשיך את הטיפול. אצל אחרים, יתכן שיהיו דברים אחרים שמפריעים בטיפול אצל מטפל אחד, ולא קיימים אצל מטפל אחר. כך שהייתי ממליץ בכל זאת על טיפול נוסף לפני הויתור.

ואני מציע גם שתשקלי עוד אפשרות. אני מבין שקשה לך, ושאת די מיואשת ובאמת חושבת על פרידה. אולי כדאי שתתחילי טיפול אצל מטפל שהוא גם מטפל זוגי. אני עושה את זה עם לא מעט מטופלות ומטופלים שמתחילים אצלי לבד, ובוחנים קודם כל את השאלה מה הם רוצים, ומה האפשרות לתקן את הטעון תיקון בזוגיות הקיימת. בין היתר, גם מנסים ומתנסים בתגובות שונות בבית, ובוחנים מה עובד ומה לא, ואנחנו מנסים גם להשפיע על בן הזוג גם כשאינו נוכח. אם המסקנה שלך תוך כדי הטיפול שיש על מה לעבוד, ובן הזוג מעוניין, הטיפול הופך לטיפול זוגי. במידה שלא, והמסקנה היא שאין סיכוי, הטיפול עובר לשאלה איך עושים את זה, ואיך מקבלים את הכוח והתמיכה כדי לבצע. יתכן מאד שזה התהליך שאת רוצה בו.

יתכן, אגב, שתרצי לעשות צעד ראשוני ומקדים בבדיקה הזו, ולפנות אלי ליעוץ טלפוני חד פעמי, שייתן לך כיוון קצת יותר מדוייק ממה שאני יכול לעשות כאן. לחצי על הקישור, וראי את הפרטים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com