הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

נפש תאומה, ציפיות ואהבה

ד"ר אורן חסון(31.12.2017, 19:45)

מואנה יקרה,

צר לי שראית בזה ביקורת. התכוונתי להסביר לך שסולם הערכים שלך שונה במצבים שונים. הרי אמרת בעצמך ששגית, ואני מנסה לעזור לך להבין מדוע, ואולי למה את רואה זאת אחרת מכפי שהגבר הזה רואה.

לכאורה, מצאת בו נפש תאומה, בעקבות ההתאמה בשיחות. המציאות היא, אבל, שלא התאהבת בו. אולי את מאד מקווה שזה יקרה, כי הוא מאד מתאים לך. באהבה, את מחוברת רגשית לאדם אחד, ולא פנוייה לאחרים. זה לא קרה לך. יומיים-שלושה שבהם הקשר לא היה, ופנית לגבר אחר ליחסים מיניים. אני לא שיפוטי בעניין הזה, אלא מנסה להסביר לך שזה אומר משהו על העולם הרגשי שלך. הציפיות שלך אולי היו גבוהות מהבחור, ולכן האכזבה ממנו היתה גדולה כאשר לא ראית שהוא יציב ומספיק רוצה את הקשר איתך כאשר את מאכזבת אותו, אבל את עדיין לא קשורה אליו רגשית. אם את חושבת שכן, יתכן שאת מבלבלת בין תקוות, ציפיות ורצונות לבין רגשות. לכן גם חשבתי שכדאי שתלכי לטיפול, כדי לסדר את הדברים טוב יותר. אני חושב שזה יועיל לך גם למצוא את מה שאת רוצה, מאחרים ומעצמך.

אבל יתכן מאד שאת מבינה שאת עדיין לא מאוהבת בו. יתכן מאד שאת גם מבינה שקשה לגבר פנוי להרשות לעצמו להתאהב באשה נשואה, כי אולי הוא רוצה להתחתן ולהקים משפחה בזמן הקרוב, ולכן הוא שומר על האופציה של אתרי הכרויות, כדי למצוא בת זוג לחיים. אני חושב שהעובדה שאמר לך שאת לא מתאימה לו כאשה נשואה (אני מצטט אותך: "הוא אמר 'הרי כתבתי כל עוד נשואה, למה לא היסקת מזה שכתהיי פנויה אפשר להיפגש?' איך לא הבנתי באמת והרסתי הכל?") מעידה על זה. מבלי שיראה שאת מבינה אותו ואת הצרכים שלו, יהיה לו קשה מאד להבין שאת מתאימה לו. וכל עוד את נשואה, באמת יש כאן בעיה מובנית. זה לא אומר שהוא יחכה לך, אם תתחילי בתהליכים, ולכן זו בעיה. אני חושב שחשוב שתדאגי לבניית חיים עצמאיים עוד לפני שתדאגי לחיים זוגיים חדשים, כי בדרך הזו הם ייבנו טוב יותר ובאופן יציב יותר.

צר לי שבעלך אינו אדם יציב. זה עוזר לי להבין מדוע את מיואשת ממנו, ובעיקר כשהוא לא מסוגל להביא את עצמו לטיפול. את צריכה לאסוף כוח כדי למצוא מהו הדבר הנכון לך בחייך, וטיפול פרטני יוכל לסייע גם להחליט מה נכון לך, וגם לאסוף את הכוח המתאים כדי לעשות זאת.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com