הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

איך להתחיל עם גבר שמוצא חן בעיני?

ד"ר אורן חסון(31.12.2017, 20:01)

כינויית יקרה,

לא כתבת בת כמה את, אבל לפי מכתבך אני מניח שאת לקראת סוף שנות השלושים, ואולי מעט יותר.

לא פשוט לדעת לזהות מי רוצה ומי מוכן, ואיך לבנות מערכת חדשה, כשאת ביישנית, ופוחדת מתגובה שלילית. אולי גם קשה לך, כי הנה יש לך שלוש אפשרויות, ומתוכן את צריכה להעריך גם במי תוכלי להתאהב יותר, מי מהם הוא גם זה שירצה אותך ויוכל להתאהב בך, מי מהם יהיה גבר ובעל ואבא מוצלח יותר, ואיך בוחרים כאשר לכל אחת מהשאלות הללו יש אולי תשובה אחרת. זה באמת מסובך.

אולי הדבר הנכון, הוא באמת להעריך מי מהם יתאים לך יותר, על פי הקרטוריונים הללו, ואז לעשות את מה שאנשים עושים כשהם מחזרים: מחוות נחמדות אל הצד השני, כדי למשוך תשומת לב. גברים נוטים ליזום יותר, ונשים נוטות לרמוז יותר, ומחוות שכאלה יכולות לעזור. את צריכה לבדוק מה המחוות המתאימות. במקביל לזה, יש אפשרות להדק קשר גם דרך בקשות לסיוע. אם משהו מסתבך לך במחשב בבית, אפילו אם את לא צריכה את הדבר הזה, או שברז דולף, או שפתאום "נפל" לך מתג החשמל, אפשר לקרוא לשכן לעזרה. זו הזדמנות להכיר טוב יותר. זו גם הזדמנות למחווה, כמו תה או קפה ועוגה, ולשוחח.

אפשר באופן דומה להתייעץ גם עם מישהו אחר שמוצא חן בעינייך, כל אחד עם ההתמחות שלו והדברים שהוא יודע. אלו הם אמצעים נפוצים בחיזור, כינויית, הם לא בולטים כחיזור, ומאפשרים שיחה ומחוות של הכרת תודה. משם קל יותר להמשיך, או לתת לצד השני אפשרות ליזום בעצמו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com