הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לנסות שוב???

ד"ר אורן חסון(3.1.2018, 13:21)

חמי יקר,

קראתי את התגובות שלך, ואתה בעצם אומר שאתה קצת מבולבל מהמסרים שאתה מקבל. היא מאד מוצאת חן בעיניך, אבל המסר העיקרי והברור ביותר שקיבלת עד עכשיו הוא "תודה רבה, היה נעים, אבל לא", ואתה אומר לעצמך: "רגע, היא מכירה אותי עוד מקודם, ואם זה היה עניין של משיכה בלבד, היא היתה יכולה לסרב לדייט הראשון", ואתה צודק, כמובן. לכן, זה לא רק זה. היה עוד משהו בפגישה, שבו היא אולי אמרה לעצמה שהיא חשבה שיש בך יותר דברים ממה שיש באמת – וכמובן מבחינת הרצונות והתובנות שלה. האם זה קשור לדרך החיים שלך, לאופן ההסתכלות שלך על החיים, ולרצונות שלך מעצמך ומבת הזוג, או כלדבר אישי אחר שחשפת שהיא לא יודעת קודם? – זו אחת האפשרויות. אולי משהו באופן ההתנהגות או ההתנהלות, וגם זה יכול להיות, כלומר, שזה משהו שאתה לא מודע לו. לפעמים זה יכול להיות ריח פה לא טוב, גם אם דבר כזה יכול להיות זמני, או שקיבלת איזו הודעה טלפונית והתעסקת בה יותר מדי זמן לטעמה, או שהערת הערה שהיא חשבה שפוגעת, או שמראה השקפת עולם או גישה שקשים לו.

מאד קשה לדעת מה זה היה בדיוק, אבל יחד עם זה, היא נותנת לך גם מסר אחר: היא ממשיכה לעקוב אחריך, ולתת לך לייקים. כלומר, היא עדיין רוצה שתשים לב אליה. כך שלדעתי יש לך עדיין סיכוי, אם תגיד לה: תשמעי, אני מאד מכבד את רצונך, אבל מאד מצאת חן בעיני, אני חושב שאולי יש לנו סיכוי בכל זאת, מה דעתך לנסות שוב? – ובהמשך אולי לשאול, מתישהו במהלך הפגישה, "אם יש משהו שפגע בך, אשמח לדעת, כי חשוב לי שלא לפגוע בך".

ואולי דווקא העובדה שלא עשית צעד מקרב במהלך הפגישה היה זה שהרתיע אותה, כי אולי היא רגילה ואולי גם רוצה שגבר שהיא פוגשת יעשה צעדים מקרבים פיזית, כי זה נותן לה ביטחון שהיא רצויה. יתכן שציפתה לנסיון למגע, יד, חיבוק או נשיקה, והתאכזבה. לא תמיד זה כך, אבל לפעמים, כשזו הציפיה, האכזבה עלולה לפגוע ולהרחיק, כדי שלא להיפגע שוב. אני לא יודע, כמובן, אם זה מה שהרגישה, אבל אני מכיר מקרים שבהם זה היה המצב.

אם אכן תנסה שוב, אתה עלול להיות מאוכזב שוב. האם זה שווה? – כן, אם אתה חושב שאתה יודע להתמודד עם אכזבה, ולו רק כי עשית את הדבר הנכון כדי להיות בטוח שלא הפסדת משהו בגללך. בדוק איתה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםרמות תסכול גבוהות יותר. מה עושים?ד"ר אורן חסון ‏31.12.17
הודעה בפורוםלנסות שוב???ד"ר אורן חסון ‏3.1.18
הודעה בפורוםלנסות שוב???חמי ‏9.1.18
הודעה בפורוםלנסות שוב???חמי ‏10.1.18
הודעה בפורוםלנסות שוב???חמי ‏10.1.18
הודעה בפורוםלנסות שוב???חמי ‏10.1.18
הודעה בפורוםלנסות שוב???חמי ‏10.1.18
הודעה בפורוםעניין של ביטחוןד"ר אורן חסון ‏10.1.18
הודעה בפורוםעניין של ביטחוןחמי ‏17.1.18
הודעה בפורוםעניין של ביטחוןחמי ‏17.1.18
הודעה בפורוםעניין של ביטחוןחמי ‏17.1.18
הודעה בפורוםעניין של ביטחוןחמי ‏18.1.18