הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האושר טמון בפרטים הקטנים

ד"ר אורן חסון(7.1.2018, 20:08)

מירי יקרה,

יש לך חלום שעוד לא מימשת. את רוצה לקיים את הכל, כלומר, גם את החלום של הטיול הגדול, וגם את החלום של החיים העתידיים עם בן זוגך, והקמת משפחה עם ילדים. את חוששת שאם הטיול הגדול לא יהיה עכשיו, זה לא יהיה לעולם, ובן זוגך מטיל עליך את כל משקל הנטל המוסרי, ואומר לך שתשלמי על זה בדחייה של החיים שלאחר מכן – בית וילדים. האם הוא צודק? – נדמה לי שאת אומרת לי שכן, אבל אני לא בטוח. אני בטוח שלא אמרת לי שאם תהיה דחייה כזו, בכמה זמן היא תתבטא. כלומר, בכמה חודשים או שנים מחיי המשפחה שלכם "יעלה" לכם הטיול הזה?

הקושי הוא שהטיול הזה יוכל "לעלות" לכם גם בעוד דברים, כמו יחסי הכוחות ביניכם, כשהוא יעלה את "אשמתך" כשתרצי דברים שלדעתו אי אפשר עכשיו, או בעיקר כאלה שהוא רוצה לעשות או שלא לעשות אחרת ממך. ואולי להיפך, שאת תזכרי לו את זה שהוא סרב ללכת לטיול הזה, ותיזכרי בזה בכל פעם שהוא לא ירצה גם משהו אחר.

מה שאני מנסה לומר הוא שכך או כך תשלמו מחיר על כך שאין לכם מספיק כסף, ואולי גם על כך שלך יש חלום שהוא לא שותף לו. כפי שאת מבינה מכך, ברגע שמסתכלים על הבעיה כ"יש" או "אין", אז אין פיתרון שהוא טוב לשניכם.

לכן אולי כדאי לפתור את העניין הזה בדרך שלא תהיה דרכך, וגם לא תהיה דרכו. אם מחסירים מינוס במינוס, מקבלים הפסד אחד גדול, אבל אם מכפילים אותם, מקבלים משהו חיובי. כדאי אולי לחשוב על משהו כזה. זה אולי לא יהיה ה'טיול הגדול', אבל אפשר גם שזה לא יהיה 'לא טיול'. האם תוכלו להתפשר על טיול של ירח דבש יקר פחות שבו את תוכלי ליהנות, וגם הוא? ואם אתם לא נהנים בדיוק מאותו הדבר, אז ליהנות זה בצד זה, כשיש דברים שאת תאהבי יותר ודברים שהוא יאהב יותר, לפעמים ביחד ולפעמים לחוד אבל לזמנים קצרים, של שעות או יום, נגיד, ובין לבין מספיק דברים שתוכלו לאהוב וליהנות ביחד, כפי שראוי בירח דבש?

הכי חשוב שזה יהיה משהו ששניכם תהיו שלמים איתו, כדי שלא תקחו אתכם מטענים להמשך הדרך שלכם. חפשו איך לעשות את זה. לפעמים הפתרון, כמו האושר, טמון בפרטים הקטנים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com