הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

עילה, והפיתרון האפשרי המוצלח יותר

ד"ר אורן חסון(10.1.2018, 22:20)

אובדת עצות יקרה,

אני לא יודע אם את מחפש עילה לגרושים, או עילה להישאר איתו, או דרך להתמודד עם מה שיש. כל אחת משלוש הדרכים האלו אינה פיתרון "טוב", ואת צריכה לבחור את הפיתרון האפשרי המוצלח ביותר מתוכם, נכון שזה לא פשוט. לכן את צריכה גם לחשוב היטב על המניעים שלך.

אני מבין שאתם רבים הרבה, כי מאד מפריעה לך העובדה שהוא מוציא כספים על התחביבים שלו, כשאתם צריכים את הכספים לצרכים אחרים, לפחות לשיקול דעתך. מן הסתם, שיקול דעתו אחר, ולכן את מתוסכלת, ולכן אתם מתווכחים הרבה. העניין הוא שכנראה ככל שאתם מתווכחים יותר על זה, כך הוא מתחפר בעמדה שלו, וכועס עליך שאת מפריעה לו את השלווה שהוא מחפש. אולי כשאת עושה את זה הוא אפילו עושה לך דווקא, ואולי הוא לא עושה דווקא אלא שמכיוון שאת רבה איתו על ענייני הכסף, הוא מחפש את השלווה שלו בתחביבים יותר מכפי שהיה עושה אחרת, ומסוגל פחות להקשיב לך ולשתף פעולה.

אני לא חושב שתצליחי למנוע אותו מלהוציא כספים על התחביבים שלו. יתכן מאד שאולי אפילו גם לך כדאי שהוא יעסוק בהם, כי הם נותנים לו סיפוק, הערכה עצמית ושלווה, שבלעדיהם אולי היה הרבה יותר מתוסכל ומוכן למריבות בבית. אני מניח שהוא יודע שהוא יכול להשתמש בכספים הללו לצרכי הבית, ואני לא יודע מה מניע אותו לעשות משהו אחר, אבל יש לו צורך כלשהו לעשות זאת. זהו צורך שהוא רואה שאת לא מכבדת. ומן הסתם, גם את רואה שהוא לא מכבד את הצורך שלך.

יתכן שעם תקשורת טובה יותר ביניכם, הייתם מגיעים לאיזו שהיא פשרה בבית, שגם תאפשר אווירה טובה לשניכם. וכנראה זה לא יהיה הכל או לא כלום. אבל אני לא בטוח שאתם מסוגלים לעשות את זה לבדכם. ייתכן מאד, למשל, שאם תניחי לו לגמרי, ולא תדברי איתו על ההוצאות שלו, הוא יגביל את עצמו בעצמו. אולי לא כפי שהיית רוצה, אבל עדיין. אין ספק שהאוירה תהיה בבית טובה יותר, ויתכן שהוא יהיה מוכן בקלות רבה יותר לעשות מחוות כלפייך, ואולי גם בנושא הזה. האם את יכולה לעשות את זה לבד ולהאמין בזה שזה יעבוד לאורך זמן? – לא יודע. אני גם לא יודע באמת אם הוא מסוגל למתן את זה. יתכן שיש בעיה. לכן, למען הביטחון שלך ולמען הביטחון שלו, וכדי ששניכם תוכלו לגשר על הפער הזה ובעיקר ליצור אוירה טובה יותר שבה אפשר יהיה לדון מה בא על חשבון מה ולקבל החלטות באופן יותר משותף, כדאי שתלכו לטיפול, שיעזור לכם בתהליך הזה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com