הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפול זוגי או ייעוץ זוגי? - לבד...

ד"ר אורן חסון(10.1.2018, 22:21)

א. יקרה,

אני לא בטוח שנכון שתתני לו לקרוא שאלות ותשובות שלי, ממש כמו שאני לא בטוח שיש לכם צורך בטיפול זוגי. זו צריכה להיות עבודה שלך עם עצמך, עם הכעסים שלך, ובעיקר עם התגובות האימפולסיביות שלך. הוא לא צריך לעמוד עם סטופר ביד כדי לראות מה את מצליחה ומה לא – והוא צריך להיות מלאך כדי להחליט שמטרתו בחיים היא לעזור לך להתמודד עם זה. אבל... מבינה? – אם הוא מלאך, אז את ממילא לא תזיקי לקשר שלכם, כי הוא מלאך ויכיל את הכל. לא שאין דרכים שלו לעזור לך, אבל אם את מדברת על אימפולסיביות – זו צריכה להיות עבודה שלך עם עצמך, ללא שתתני לעצמך הקלות או שתבקשי ממנו הקלות. אם יתגלה תוך כדי הטיפול שאולי הוא באמת לא יודע להתנהל, ושזה חלק מהתסכול שלך, אז יתכן שתחליטו ביחד על טיפול זוגי. אבל גם זה, רק לאחר שתמצי את האחריות שלך, ללא הקלות.

יש דרכים לעשות זאת, וכמעט תמיד זה לא טיפול חד פעמי, אלא תהליך. את צריכה ללמוד לזהות את הרגע שלפני, ואת צריכה ללמוד להכין את עצמך למצבים חדשים כדי שלא תהיי מופתעת מעצמך או מדברים שקורים מסביב. ובעיקר – את צריכה ללמוד לבטוח בכלים האלה שתקבלי להתמודדות הזו. זה לא קורה בבת אחת, ובדיוק לכן יש צורך בטיפול, שעל פי הגדרתו – הוא תהליך של שינוי רגשי. ייעוץ חד פעמי יכול להיות טוב כדי לנער אותך כדי שתחליטי לקחת אחריות, אבל זה לא שינוי רגשי שיוכל לתת לך את הביטחון שיש לך כלים טובים יותר.

אני חושב שהפחדת את עצמך מספיק כדי לדעת שאת צריכה לנהוג אחרת. עכשיו את צריכה ללמוד לעשות את זה.

להלן הקישור למאמרים שלי על זוגיות. אני מציע לך לקרוא שם שני מאמרים. הראשון – "חשוב לדעת: מה ההבדל שבין טיפול זוגי לייעוץ זוגי?", והשני - "שיפור הזוגיות: לא יותר עבודה אלא שינוי רגשי". ועדיף שתקראי את זה רק את, כי רק כך זה יעבוד לך נכון יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com