הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כדי להשיג יותר מזה בהמשך

ד"ר אורן חסון(12.1.2018, 15:39)

ליטל יקרה,

אני מבין מבין השורות של מכתבך שהיית רוצה שהוא יאהב אותך, ושהיית רוצה שהוא יחזור הביתה אחרת מכפי שהוא. ושלא היית רוצה לומר לו שגבר אחר יהיה האבא שהוא לא היה לבנותיכן, בין היתר גם כי הסיכוי שזה באמת יקרה הוא קלוש מאד. בין אם תהיו ביחד ובין אם לא, רצוי מאד שהוא יצליח לאסוף את עצמו כדי להיות אבא ראוי, אבל גם כאבא ראוי – הוא לא יהיה בדיוק האבא שאת מצפה שיהיה. אולי אפילו כשם שאולי את לא האמא שהיית מצפה שתהיי. וזה רק כדי לשים פרופורציות לעניין, כי באמת אין שלמות ואין הורה מושלם.

את מסבירה את כל הסיבות מדוע יכולות להיות לו בעיות של ניתוק נפשי. אלה הן סיבות משמעותיות, אבל האם זה באמת כך? – אני לא יודע. מנקודת המבט שלי, יתכן גם שזה הסבר שלך לעצמך, שאולי עוזר לך להצדיק את רגשותייך, אבל אינו נכון באמת. אני לא יכול לדעת, ולכן את השיפוט של מה נכון ומה לא, אני משאיר לך. אני רק מבין שאת חושבת שיש בו גם דברים טובים, ושאת מרגישה אולי חוסר ביטחון לצאת לדרך חדשה בלעדיו, וגם – שאת מתקשה עם ההתנהלות שלו כפי שהוא וכפי שהיה בתוך המסגרת הזוגית, ושלכן נאבקת בו על זה, ושקשה לך כשאת מאמינה לו כשהוא אומר לך שהוא הפסיק לאהוב אותך. ושוב – גם כאן אנחנו נכנסים לחוסר ודאות ולחוסר ביטחון. את מאמינה לו כשהוא אומר שהפסיק לאהוב אותך. האם הוא מאמין לעצמו? – אני לא יודע. אולי זה רק הסבר שלו לעצמו, תוך כדי טיפול, מדוע הוא לא מתפקד כמו שצריך (שאולי יש לזה סיבות אחרות), או איבוד ביטחון בעצמו כאדם ראוי, כשהוא מבין את הקשיים בבית שבו גדל. גם זה אפשרי.

טיפול פרטני מנסה בעיקר לאסוף אדם אל תוך עצמו כדי להקל עליו את החיים. בדרך, הוא עלול לאבד דברים אחרים, או שלפעמים – באופן זמני לפחות – עלול ליפול ברוחו בשל גילויים שעשה, וייקח לו זמן לבנות את עצמו מחדש.

אני רק רוצה להראות לך שיש הרבה מאד אפשרויות, ושאין לי דרך טובה לדעת את האמת. לכן, אם תחשבו על קיום ביחד בכל זאת, חשוב מאד ללכת לטיפול זוגי. בתוכו – בהחלט יהיה מקום גם לעבודה זוגית בפגישות נפרדות במקביל לפגישות הזוגיות, אם צריך (עבודה זוגית = עבודה למען הקשר הזוגי), שיעזרו לעבד נתונים בהקשר הזוגי. כן, גם בפגישות נפרדות, מתוך הכוונה לבדוק לא רק את מבנה האישיות והצרכים האישיים, אלא גם את הזוגיות כצורך זוגי משמעותי, והיכן ניתן לקיים אותה תוך תהליך הבדיקה האישית שהוא עובר, מבלי להרוס את הזוגיות בדרך. ומבחינתך, איך להתמודד עם מה שפחות טוב, כדי להשיג יותר מזה בהמשך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com