הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מה עוד יכול לקרות לך בחיים

ד"ר אורן חסון(22.1.2018, 13:29)

חמי יקר,

יקירי, אתה "טוחן". והעניין הוא שאתה טוחן דברים שאתה באמת לא יודע.

אתן לך תרחיש אחד מבין הרבה אפשריים. אבל זהו תרחיש הגיוני לגמרי. בוא ונגיד לרגע שאולי באמת מצאת חן בעיניה. אלא שבערך באותו זמן שפגשה אותך, אולי אפילו יום קודם, פגשה במישהו אחר שהעריכה כמוצלח לא פחות, אבל אחרת. נניח לרגע שהוא מבוסס הרבה יותר כלכלית, למשל, אבל מכיוון שלא חשבה שזה יעבוד, היא נפגשה איתך יום אחרי, או יומיים אחרי, כי הוא לא חזר אליה מיידית, אולי בגלל עניינים של אגו שלו, או חוסר ביטחון שלו, או כי הוא יצא יום קודם עם מישהי אחרת. לך תדע... - כי דברים כאלה קורים. זה התחלות, ובהתחלות אף אחד לא יכול "לדעת"

אז נניח לרגע שזה הסיפור, והיא קצת התייאשה ממנו, ונפגשתם. ובאמת מצאת חן בעיניה, אלא שבמקביל קסמו לה החיים העשירים והמבוססים ועם כל הטיולים שאפשר לעשות בעולם. נניח לרגע, זאת אומרת, שזה מה שהיה. קח בחשבון שלמרות שמצאתם חן זה בעיני זה, היא מבינה שהיא לא באמת מכירה אותך, מה שנכון, ולכן אתה לא יכול לקחת את זה כעלבון אישי, כי אתה מכיר את עצמך ואת ערכך הרבה יותר טוב ממנה. לכן, בנתון חוסר הידיעה שבו היא נמצאת, היא החליטה ללכת עם הידיעה של הנוחות הכלכלית האפשרית.

האם זה יחזיק מעמד? - אי אפשר לדעת, כי אולי הוא סופר אגוצנטרי, וייקח לה זמן להבין שזה באמת לא בשבילה, למרות התקווה.

במילים אחרות - אם זה לא יילך, יתכן שהיא תחזור אליך, אם תחשוב שאתה עדיין בהמתנה - מה שהיא לא יודעת. אתה שוכח שגם אצלה סביר שיהיה חוסר ביטחון מסויים, כי זה קיים כמעט אצל כולם. כולנו נוטים לשכוח שחוסר ביטחון מסויים קיים גם אצל אחרים.

כשאתה מתייסר - אתה טוחן את מה שאתה לא יודע, וחבל. שמור על האופציות פתוחות, כל עוד אין לך אופציות טובות יותר. הנה, משפט אסטרטגי, שאני לא יודע עד כמה תרגיש שהוא ערכי... אבל אולי זה נכון. אל תבנה עליו יותר מדי, כי אתה באמת לא יודע מה הסיכוי שלך, ויותר מזה - אתה לא יודע אם היא באמת מתאימה לך, אתה רק חושב כך בנתון המעט שאתה יודע עליה - אז אל תתן לזה לעכב אותך. אבל זה בסדר להמשיך ולחלום על זה - במידה. ובמידה בלבד. ולהמשיך הלאה בינתיים, לבחון מה עוד יכול לקרות לך בחיים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com