הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הורים לא אוהבים את הבן הזוג

אנונימית(5.2.2018, 9:24)

ד"ר אורן שלום,

מה לעשות במצב שבו ההורים לא אוהבים את בן הזוג? על פניו הכל נראה טוב ויפה כשאנו באים לבקר למרות שגם שם לפעמים קשה להורים שלי לקבל את העובדה שהוא מגיע ממנטליות אחרת- פתוחה יותר מהם- הם יוצאי עדות קווקז ולכן גם פרימטיבים יותר בחשיבה בכל הקשור לזוגיות משפחה, כבוד וכו'.

ולאחרונה אמא שלי לעיתים משנה את דעתה לגביו אבל רוב הזמן הם לא מקבלים אותו משלל סיבות- הוא שמן, מעשן (הפסיק לאחרונה), משחק משחקי מחשב וכרגע כבר כמעט שנה לא עובד כי חווה משבר בעבודה האחרונה- שחיקה נפשית ועזב. עכשיו הוא מתחיל לחפש שוב עבודה, מתחיל טיפול לטפל בבעיית השחיקה הנפשית שלו ובכלל מאז שעזב את העבודה- לנו כזוג מאוד טוב לנו יחד. ואני חושבת שזוגיות זה בדיוק להיות שם אחד בשביל השני בשעת משבר, בעוני ובעושר, בטוב וברע. גם לי קשה לפעמים עם הדיכאון הקל שלו אבל אני כן מנסה להרים אותו בשעת משבר.

לי ולבן זוג יש שיח נורא פתוח ולכן סיפרתי לו שוב על ריב שהיה לי עם אמא שלי לגביו. אימי התקשרה להתנצל לאחר מכן אך הוא נורא נפגע מכך וביקש ממני לדבר איתה שלא תאמר עליו דברים כאלו ואני מסכימה איתו. המשפחה שלו אוהבת אותי מאוד ואנחנו מתככנים להקים משפחה יחד ולהתחתן ולכן הוא יותר פגוע מהעובדה הזו- שנהיה בקשר יותר מקרב עם המשפחה.

אני מסכימה עם הבן הזוג אך מנגד אני לא יכולה לנתק קשר עם המשפחה (הבן זוג הציע לי לעשות אם זה יגיע למצב יותר גרוע). אני חושבת שאולי עשיתי טעות בכך שסיפרתי לבן הזוג על השיחות שלי עם אמי לגביו.

כיצד אתה מציע לגרום כך שההורים שלי יותר יחבבו אותו יקבלו אותו? מה גם הוא, אני יכולים לעשות לשם כך?