הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הם יאהבו אותו לפי המסר שתתני להם

ד"ר אורן חסון(8.2.2018, 16:38)

אנונימית יקרה,

נראה לי שהגעת כבר לעצמאות מבחינת היכולת שלך לדעת מה נכון לך. אולי גם לעצמאות כלכלית. כך שאם דעתם של הורייך משפיעה עליך, אולי זה בעיקר כי לא טוב לך להרגיש רגשי אשם שלך, או כעס שלהם, כאשר את עצמאית ומחליטה בניגוד לדעתם.

ברור שהם דואגים לך. זו דרכם של הורים. הורים נוטים שלא לסמוך לגמרי על הילדים שלהם, כי הם זוכרים שפעם, כשהילדים שלהם היו ילדים, הם לא היו בוגרים מספיק כדי להחליט לבד, והם היו אלה שצריכים להחליט עבורם. לא תמיד קל להורים לעשות את השינוי המנטלי הנדרש מכך שלפחות במספר נושאים הקשורים לידע ולקבלת החלטות, הילדים שלהם הפכו להיות לפחות שווי ערך להם.

אולי הם כן יודעים שאת יודעת מה את רוצה וזו רק החרדה שלהם לשלומך שאומרת להם שאולי את "רגשית מדי" (שזה אומר אולי "מאוהבת"), ולכן מתקשה לראות את המציאות. אולי הם מתקשים לקבל מציאות שונה מכפי שהם רגילים לה, כשהגבר אינו "חזק" מספיק כפי שהם חושבים שהוא אמור להיות. בשל כל הסיבות האלה, לא קל להם.

עם זאת, מאד הגיוני גם שהם לא נגדו כמו שהם בעדך. מאד סביר שאם יבינו שאת נחרצת בהחלטה שלך, הם יקבלו אותה, אפילו אם בלית ברירה. וכאן המקום של בן זוגך להיות מספיק בטוח בעצמו ובך שעם הזמן, כשהם יבינו שאת נחרצת, כשהם יבינו שהוא עושה לך טוב גם אם לא בכל מאת האחוזים, אז הם יקבלו אותו. הם לא צריכים לקבל אותו בגללו, ממש כמו שהוריו של בן זוגך לא מקבלים אותך בגללך. ואולי נכון יותר לומר שהם לא היו מקבלים אותך בגללך, לולא היו מקבלים אותך בגלל הבן שלהם.

אם את מרגישה קונפליקטים משמעותיים, אכן אין סיבה יתרה לפתוח את הכל מול בן זוגך, בעיקר אם הוא מתקשה לקבל זאת ולהמשיך להיישיר אליהם מבט בעיניים. הוא צריך להיות מישהו מיוחד יותר ומקבל יותר כדי לעשות את זה, וכדי להתמודד עם מה שנראה כפגיעה, ואת זה הוא יכול לעשות טוב יותר אם הוא סומך על כך שאת אוהבת אותו בלי שום קשר למה שהורייך חושבים. זאת העבודה ששניכם צריכים לעשות, להאמין זה בזה, ולא להכנס ל"הורים" מול "הורים" ו"משפחה" מול "משפחה", כי זה ייקח אתכם למאבקי כוח, ולפגיעות הדדיות ולשאלה מי צודק יותר ומי "טוב" יותר, ולפגיעות זה בזה דרך המשפחה וה"צדק". ככל שתקדימו להניח לזה, כך עדיף.

הורייך יאהבו אותו לפי המסרים שאת ובן זוגך תתנו להם. זה תלוי בכם, ואולי בעיקר בך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com